30.05.2013, 00:00 131

EYALET SÖZCÜĞÜNÜN ÇAĞRIŞTIRDIKLARI

Salim SAVCI

Salim SAVCI

Bir “Kurtuluş Savaşı” vererek, dağılmış bir imparatorluktan, dipdiri bir “Türkiye Cumhuriyeti” (T.C.) kurmuşuz. Bir yüzyıla yaklaşmışız. Bilim adamlarının ortaya koyması gelen “Anayasayı” siyasiler yapmaya kalkmış, biri o yana, birisi bu yana, birisi de hiç istenilmeyen şu yana çekmeye başlamış, öyle bir ortam yarattık ki, aka kara, karaya ak diyenler önlere çıkıverdiler. Bu kez her birey, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki “Kuva-i Milliye” ruhuna sahip çıktılar, “Milli Merkez” kavramında bir Anayasa yazılmasını üstlenmek üzereler.

Bir eski saygın milletvekili, “Hayret, bu kadar vatan haini nasıl yetişmiş?” diyebiliyor. Her vatandaşı düşünmeye davet ediyor.

Gazetelerde yayınlanan bir haritaya göre,

Türkiye’yi eyaletlere bölmüşler, Ordu-Tokat-Sivas-Gaziantep batısı “Güney Batı Eyaleti” olmuş. Aklımıza gelenleri sıralayalım:

-Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına göre, yemin eden siyasiler, gaflet içine mi düştüler?

-Her Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan ve bu ülkenin nimetleriyle geçinen insanlarımızın dönen bu dolaplardan haberleri var mı?

Fazla uzatmıyorum. 90 yaşına girmek üzere olan bir vatandaş olarak, kabıma yani bedenime sığamıyorum. Ne olur sevgili okurlarım,

-Beni mi,

-Yoksa ülkeyi yönetenleri mi bir uzman doktora (onun da Türk olması şartıyla) teslim etsinler?

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@