12.02.2019, 00:05 571

Dr. TUNA TEZEL’İN ARDINDAN !

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı kurucu üyelerinden (mütevelli) Dr. Hikmet Tezel’in değerli eşi ve Özgür ile Özhan’ın anneleri Kardiyoloji Uzmanı Dr. Tuna Tezel Cuma günü İstanbul’da vefat etti ve Pazar günü Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Dr. Tuna Tezel

Bu değerli hanımefendiyi eşi Dr. Hikmet Tezel ile birlikte katıldığı ÇEKVA’nın çeşitli sosyal faaliyetlerinde tanıdım. Vakfımızın Hanımlar Kolu Başkanı Nihal Berkay’ın kendisi hakkında çok olumlu değerlendirmeleri beni de etkilemişti. Beni esas etkilediği tarafı ise, Çorumlu bir hemşehrimizin eşi olarak mesleği ile ilgili konularda Çorumlulara sağladığı destek ve yakınlıktır.

ÇEKVA’da yemekli bir toplantı…Prof.Dr. Turan Ilgaz, Ahmet Hamoğlu, Sab.it Velidedeoğlu, Dr. Hikmet Tezel ve diğer katılımcılar…

Sağlık sektöründe, ülkemizde lider ve dünya çapında marka olan Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Hastahanesi’nde kardiyoloji uzmanı olarak çalışan Dr. Tuna Tezel’in bu hastahaneye gelen tüm Çorumlulara sevgi ile yaklaştığını ve destek olduğunu bir çok hemşehrimizden duymuştum. Vakfımızın 2003-2005 döneminde Genel Sekreterliği görevini üstlenen Orman Yüksek Mühendisi Mehmet Yemenici’nin kalp rahatsızlığı nedeniyle bu Hastahaneye yattığında kendisini ziyaret etmiştim. Dr. Tuna hanım benimle birlikte Mehmet beyin odasına gelmişti. O esnada kendisinin Mehmet kardeşimizle ne kadar ilgilendiğini yakinen izledim. Daha sonraki ziyaretlerimde Mehmet Yemenici ile uzun uzun sohbet ettik. Bu sohbetlerimizde Dr. Tuna hanımın kendisi ile çok yakından ilgilendiğini ve kendisine ne kadar şükran borcu olduğunu dua ederek anlatmıştı.

Mehmet Yemenici konuşma yaparken, Nihal Berkay, Sabit Velidedeoğlu, Prof.Dr. Turan Ilgaz ve Prof.Dr. Ahmet Samsunlu…

Türk Kardiyoloji Derneği’nin 2002-2004 dönemi Saymanı, 2004-2006 dönemi Genel Sekreter Yardımcısı görevlerini üstlenen Uzm. Dr. Tuna Tezel, eminim ki çok sayıda genç doktorun da kardiyoloji konusunda uzman olmasına önemli katkılarda bulunmuştur.

Değerli Tuna Tezel hanıma Allah’tan rahmet, Hikmet kardeşime, oğulları Özgür ile Özhan’a ve tüm aileye, yakınlarına, dostlarına ve ÇEKVA mensuplarına başsağlığı diliyorum. Hasta olduğum için cenaze namazına katılamadığım bir sağlık ordusu mensubu olan Tuna Tezel’in aldığı duaların, mekanının cennet olmasına yardımcı olmasını temenni ederim.

İstanbul, 11 Şubat 2019

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Ekim 2020
İmsak 05:26
Güneş 06:50
Öğle 12:30
İkindi 15:30
Akşam 18:00
Yatsı 19:19

Gelişmelerden Haberdar Olun

@