31.07.2013, 00:00 118

DİLİYORUM DA DİLİYORUM !

Salim SAVCI

Salim SAVCI

Ülkemizde ortamı gerenlere karşı gençlerimiz; ‘’durarak- oturarak- ellerinde bayraklar taşıyarak yasal olan direnme haklarını kullanıyorlar. Öyle olgun davranıyorlar ki, asla çam devirmiyorlar ve duvar yıkmıyorlar. Duran adam örneği ile dünya ülkelerinin dikkatlerini Türkiye’miz üzerine topluyorlar.

Direnme hakkını kullananlara ait görüntüleri yüzlerce televizyon kanalımızdan çoğu geçiştirirken üç kanal canlı yayın olarak veriyor. İsteyenler bu yayınları izliyor. Direnen bu insanlar; bizim insanlarımızdır. Onların üzerine; biber gazı ile basınçlı su hiç acımadan kullanılıyor. Hele o TAZYİKLİ SU sözcüğü yok mu beyinleri tırmalıyor. Türkçemizi sevenlerin acısını bilebiliyorum. Direnenlerden devrilenler, sürüklenenler cop yiyenler var. Bu durumu gören vicdan sahipleri televizyonlar karşısına çivilenip kalıyor. Bu emri verenleri ve uygulayanları ayıplıyorlar.

Vatandaş bu kez şöyle konuşuyor:

- Direnen insanlar üzerine sıkılan bu biber gazının insan vücuduna etkisini ben bilmiyorum. İlgililer bu gazın o an ve daha sonra ne gibi etki yapacaklarının analizini yaptırdılar mı acaba! Sivil toplum örgütleri ve sağlık kuruluşları ile siyasal kuruluşlar neden analiz yapılmasını istemiyorlar.?

-Bu, direnen insanlarımız bizlerin de bir parçasıdır. Sorumlular bunu neden düşünemiyorlar acaba!

Birbirimizin yüzüne bakabilmek için biber gazı yiyenlerin nefretini kazanmak bizlere yakışır mı?

-  Basınçlı suya bir kimyasal madde katıldığına tanık olduk. Bu madde nedir? Oradaki insanlara ve oradan atık sulara katılan maddenin canlılara bir etkisi olduğu düşünülmüş müdür? Yoksa hormonlu ve GEDEO’lu besinler gibi bunlara da alışmamız mı isteniyor?

Değerli okurlarım, amacım siyaset yapmak değildir. Onun ustaları var. Onlar serbesttirler. Ama 90 yaşına basan bir vatandaş olarak bu durumları görünce uykularım kaçıyor. Ben de sizlerin bir parçasıyım. Direnen insanlarımıza karşı bir yazar olarak sorumluluğum olduğuna inanıyorum. Bu yazdıklarımdan her vatandaşımın, ilgililerin ders almasını içtenlikle diliyorum da diliyorum!

 

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@