15.06.2011, 00:00 140

ÇORUM VE MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Bir seçimi daha arkamızda bıraktık. Bu seçimlerin neticesinde kurulacak hükümet, ülkemizin geleceğine  dört yıl yön verecektir.

Ekonomist olmadığım için ülkemizin durumunu bu bakımdan değerlendirecek durumda olmadığımın bilinci içinde olmama rağmen, çok şükür komşu Yunanistan gibi IMF ve AB gibi kuruluşların yardımlarına muhtaç değiliz. Herkesi düşündüren yüksek cari açıktır. Geçmiş yılları dikkate aldığımızda ekonominin sorun yaratmadan götürülebileceği tahmin edilebilir.

Bu seçimlere damgasını vuran en önemli husus Güneydoğu sorunudur. Halkımız bir bölünme sendromu yaşamaktadır. İstenilen özerkliğin hedefinin ilk önce federasyon sonra da ayrılma olduğu düşünülmektedir. Hazırlanacağı ifade edilen yeni Anayasa'nın ülkenin birlik ve bütünlüğünü sağlaması şarttır. Anayasa'nın hazırlanmasında, ülkemizin yeni bir Yugoslavya olmaması için  yeni Meclis ve yeni Hükümet hassasiyet göstermelidir.

*     *     *

Seçim sonucunu sizlerin de benim gibi ilgi ile takip ettiğinizden eminim. Ben bu seçimde en çok Çorum'un neticelerini ve dış Çorumlu adayların durumunu dikkatle takip ettim. Seçimler ülkemiz ve hepimiz için hayırlı uğurlu olsun.

Çorum'dan milletvekili seçilen Salim Uslu, Dr.Cahit Bağcı, Murat Yıldırım ve Tufan Köse'yi tebrik ediyorum. Çorum Haber Gazetesi'nde takip ettiğim seçim vaatlerini gerçekleştirmelerini bekliyorum.

Çorum dışından aday olup da seçilen hemşehrilerimiz Feyzullah Kıyıklık, İhsan Özkes ve Prof.Dr.Naci Bostancı'yı da tebrik ediyorum. Kendilerinin seçildikleri iller yanında Çorum'a da hizmet etmelerini temenni ediyorum. Bu üç hemşehrimizin hizmetlerinin Çorum'a da yönelebilmesinin, seçilmiş milletvekillerimizin ve şehrimizin kendilerini kucaklamalarına bağlı olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca, Isparta Milletvekili seçilen Ali Haydar Öner, Çankırı Valiliği döneminde sık sık Çorum’a gelmiş, bizleri kucaklamış Çorum dostu bir değerli idarecimizdir. Kendisinin de yukarıda belirttiğim üç Çorumlu milletvekilimiz gibi, Çorum’a faydalı çalışmalara katkı sağlayacağına inanıyorum.

*     *     *

Çorum'un gelişmesi için gayret göstereceklerinden emin olduğum isimlerini saydığım milletvekillerine sevgi ve saygı ile başarılar diliyorum.

İstanbul,14 Haziran 2011

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-6°
açık
banner303
Namaz Vakti 22 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:52
Öğle 12:56
İkindi 15:28
Akşam 17:51
Yatsı 19:14

Gelişmelerden Haberdar Olun

@