28.02.2017, 00:05 816

ÇORUM ÖĞRETMEN EVİ’NİN GİRİŞİNDEKİ TABELA YANLIŞ ANLAŞILMAYA SEBEP OLUYOR !

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Bundan önceki yazımda Çorum’a geldiğimi ve Çorum’da Öğretmen Evi’nde kaldığımı sizlerle paylaşmıştım. Bu tesiste kalmamın iki ana nedeni bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, bu binanın temelini 1983 yılında İmar ve İskan Bakanı olarak Milli Eğitim Bakanı Hasan Sağlam ile birlikte atmamdır. İkinci sebep ise akrabalarımın tümünün bu binaya yakın yerlerde oturmalarıdır.

Yenileme çalışmaları sebebiyle bu tesiste uzun bir süreden beri kalamıyordum. Yenileme çalışmalarının bitmiş olması nedeniyle son seyahatimde tekrar burada kalma imkanı buldum. Bundan sonra olacak seyahatlerimde de yine bu tesiste kalmayı düşünmekteyim.

Binanın her tarafını görme imkanım olmadı. Kaldığım odanın güzel bir şekilde tasarlandığını ve donatıldığını memnuniyetle tespit ettim.

Bu memnuniyetimin yanında yenileme çalışmalarının kaldığım katta tamamlanmadığı izlenimini edindim. Bu katın salonunda eskiden koltuk ve masalar bulunurdu. Şimdi ise bu hacim tamamen bomboş durumda. Burasının ve varsa diğer benzeri yerlerin gerekli mobilyayla zenginleştirilmesi ziyaretçilerin odalarının dışında da dinlenme imkanı bulmalarını sağlayacaktır.

Yenilemeden sonra açılan bu tesisin resepsiyon personelinin ellerinden gelen gayretle hizmet verdiklerini gördüm. Yine de bu personelin şehrimizde bulunan Turizm Uygulama Oteli’nde ve tanınmış otellerde bir hizmet içi eğitim almalarının faydalı olacağını düşünüyorum.

Gece nöbetçisinin beni zamanında uyandırmaması ve Merzifon’a gidecek Türk Hava Yolları minibüsünü kaçırmam, tesis görevlisinin vazifesini aksattığının bir göstergesidir. İlgili görevlinin uyarılması ve bundan böyle daha hassas görev yapması sağlanmalıdır.

Tesisin kahvaltı kısmına çıktığımda üç görevlinin bulunduğunu, ikisinin büfenin arkasında oturduğunu ve diğerinin ise elindeki cep telefonuyla meşgul olduğunu gördüm. Kahvaltımı yaparken tekrar çay almaya gittiğimde cep telefonu ile meşgul olan görevlinin daha kuytu bir köşeye çekilerek ve etrafla hiç ilgilenmeyerek cep telefonu ile oynadığını gördüm. Bunun üzerine kendisinin burada hizmet vermekle görevli olduğunu ve cep telefonu ile meşgul olmasının hiç de uygun olmadığını söyledim. Bu arada büfenin arkasında oturanların birbirleri ile sohbet etmeye devam ettiklerini de gördüm. Burada hizmet verenlerin misafirlere yakın olmaları ve tesisin sıcaklığını hissettirmeleri gerektiği onlara detaylı olarak açıklamalı ve söylenmelidir. Bu görevlilerin de bir hizmet içi eğitimden geçirilmesi sağlanmalıdır.

Yazımı buraya kadar okuyan siz okuyucularımın beni olumsuz bir değerlendirme yaptığım hususunu düşünmemenizi isterim. Bu anlattıklarımı paylaşmadığım takdirde Öğretmenevi idarecilerinin bunları bilmesi mümkün olmayacaktır.

Esas üzerinde durmak istediğim, yazımın başlığıyla ilgili konudur. Aşağıda fotoğraflarda gördüğünüz gibi öğretmen evinin girişindeki bir tabela dikkatimi çekti. Bu tabelada; “Bu tesis Çorum İl Özel İdaresi tarafından yaptırılmıştır. 2016” yazmaktadır. Bu tabelayı okuyan bir kimse bu binanın 2016 yılında yaptırıldığını düşünecektir. Halbuki bu binanın yapımına 1983 yılında başlanmış ve bina 1987 yılında hizmete açılmıştır. Yıllar içinde eskiyen ve mefruşatı yenilenmesi gereken bu bina 2015 yılında İl Özel İdaresi tarafından ihale edilerek yenilenmiş ve 2016 yılında hizmete açılmıştır. Bu nedenle binanın girişindeki tabelanın verdiğim bu bilgilere göre yeniden düzenlenerek değiştirilmesi gereklidir. Ayrıca internet ortamında Öğretmen Evi hakkında verilen bilgide yapımına “1984 yılında” başlanan Çorum Öğretmen Evi ibaresi “1983 yılında” olarak değiştirilmelidir.

Çorum Öğretmen Evi’nin yapılmasına katkısı olan bir kişi olarak başka bir yazımda Çorum Öğretmen Evi inşasının hikayesini sizlere anlatacağım. Ayrıca yukarıda bahsetmiş olduğum konuların neticelendirilip neticelendirilmediğini de sizlerle birlikte izleyeceğim.

İstanbul, 24 Şubat 2017 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@