29.01.2015, 00:54 301

ÇORUM DA ÇAĞRI MERKEZİ BULUNAN İLLER ARASINA GİRDİ

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Bu hafta sonunda Çorum'un ilk Çağrı Merkezi’nin açıldığını büyük bir memnuniyetle Çorum basınından öğrendim. Böylece 2014 yılı verilerine göre Çorum Çağrı merkezi olan 44 ilden birisi oldu.
Tüm Türkiye'de çağrı merkezlerinde çalışanların sayısı 80 bin civarındadır. Çorum Çağrı Merkezi’nde başlangıç aşamasında 416 kişi çalışmaktadır. Bu sayının zaman içinde daha da artacağı düşünülmektedir.
Öncelikle bu Çağrı Merkezi’nin açılışına katkıda bulunanlara içten teşekkür ediyorum. Çorum'da yeni bir ekmek kapısı açtıkları için kendilerinin büyük sevap kazandıklarından eminim.
Bu sevincimin ana nedeni bu çorbada benim de tuzumun olmasıdır. Nasıl derseniz; size kısaca izah etmeyi isterim. Bu konudaki gelişmeleri takip ediyor ve Çorum'da böyle bir merkezin olmamasından dolayı üzülüyordum. Yetkililerin dikkatini çekmek için Çorum Haber gazetesinde yazılar yazıyordum.
13 Mart 2013 tarihideki yazımın başlığı ''ÇORUM'A ÇAĞRI MERKEZİ GETİRİLMELİ'' idi. Bu yazımda, '' Aşağıdaki harita incelendiğinde, şehrimizde çağrı merkezi olmadığı görülmektedir. Yakın komşu illerimiz olan Yozgat ve Samsun'da çağrı merkezleri bulunmaktadır.'' diyerek, '' İlimizde çağrı merkezi kurulmasının önemi basında dile getirildiği gibi milletvekillerimiz de bunun gerçekleşmesi için girişimlerde bulundular. Ben de bu konunun önemli olduğunu ve şehrimizde önemli bir istihdam sağlayacağını bir milletvekilimizle görüştüm'' şeklinde konuya açıklık getiriyordum.
27 Haziran 2013 tarihideki yazımın başlığı ise ''SAMSUN VE YOZGAT'TAN SONRA AMASYA'DA DA ÇAĞRI MERKEZİ AÇILDI'' idi. Bu yazımda, '' Komşu ilimizin böyle bir merkeze kavuşmasından memnuniyet duyuyorum. Diğer taraftan Çorum'un da böyle bir merkeze kavuşmasını istedim ve istiyorum. Şehrimizin nüfusu her yıl azalmaktadır. Bunun ana nedeni şehrimizde gençlerin iş bulamamalarıdır. Eğer Çorum'da da böyle bir merkez açılırsa 450 tahsilli genç iş bulabilecektir.
Tüm milletvekilleri, valimiz, belediye başkanımız, yetkililer, kuruluşlar, partililer ve özel teşebbüs sahiplerinin el ele vererek şehrimizde muhakkak bir çağrı merkezi kurulmasını sağlayacak girişimlerini artan bir şekilde sürdürmelerini bir defa daha kendilerinden istiyorum. Bu sağlandığı taktirde işsiz gençlerimiz mutlu olacak ve bunu sağlayanlara minnettar olacaktırlar '' diyordum..
İki yazımı takiben beni milletvekilimiz Salim Uslu aradı ve ''Hocam, bu işin peşindeyiz ve muhakkak Çorum Çağrı Merkezini açacağız'' dedi. Ben de kendisinin yazımı takip etmesinden ve sorunun çözümüne gayret göstermesinden dolayı sevindiğimi belirterek teşekkür ettim ve açılışı dört gözle beklediğimi söyledim.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından; Çorum Valisi Ahmet Kara, Çorum milletvekilleri Salim Uslu ve Cahit Bağcı, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Su ve Orman Bakanlığı müsteşarı Lütfi Akça, eski Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, eski Çorum Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu ile gazetede fotoğrafta görülmeyen Ticaret ve Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesi yetkilileri ile çok sayıda katılımcının bulunduğu bir törenle açılmış.
Ben bu gelişmeden çok mutlu oldum. Hizmeti geçenlere bir defa daha teşekkür ederken Hızlı tren sözü veren Bakan Lütfi Elvan'dan, milletvekillerimizden ve tüm yetkililerden Çorum'un bir havaalanına ihtiyaç duyduğuna dikkat çekerek, Merzifon havaalanının adını Amasya- Merzifon ve Çorum havaalanı olarak değiştirmesi, inşa edilecek Yozgat havaalanının Çorum'a yakın bir yere yapılması için gayret göstermelerini ve Çorum halkını sevindirmelerini rica ediyorum.
İstanbul, 27 Ocak 2015
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@