14.04.2013, 00:00 156

ÇESİAD ÇORUM BELEDİYESİ KORUSU’NU İSTANBUL’DA AĞIRLADI

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Dün akşam, Çorum Belediyesi Türk Sanat Musikisi Korusu’nun İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde verdiği “Çorum’dan Esintiler Konseri”ni büyük bir haz ile izledim.

ÇESİAD (Çorumlu Eğitimci Sanayici ve İşadamları Dayanışma Derneği) tarafından organize edilen bu etkinliği çok sayıda hemşehrimiz ve davetli misafirler coşku ile izledi.

İstanbul’a geldiğim 1986 yılından beri ilk defa Çorum’dan gelen bir koroyu izledim. Böyle değerli bir koronun İstanbul’a gelebilmesi için ÇESİAD’ın büyük bir gayret gösterdiğine inanıyorum. Diğer taraftan Çorum Belediyesi’nin sağladığı destek olmasa idi bizler koroyu dinleme imkanını bulamazdık. Burada Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’nün ve ÇESİAD Başkanı Mehmet Yıldırım’ın şahıslarında tüm emeği geçenleri kutluyor ve kendilerine teşekkür ediyorum.

*     *     *

İki TRT sanatçısı ile takviye edilen saz heyeti ve çok sayıda istikbal vaat eden koristler bulunduran koro, şefleri Selda Erdost ile birlikte çok sayıda eseri başarı ile icra ettiler.

Sunuculuğunu Dr. Fatih Tuncel’in çok etkileyici bir şekilde yaptığı bu konserin giriş bölümünde korunun Başkanı 1963 yılında kurulduklarını ve son 10 yılda ise Çorum Belediyesibünyesinde faaliyetlerini sürdürdüklerini iftiharla anlattı.

*     *     *

Gece katılacağını bildiren ve son anda bir mazereti çıkan “Çorum’un Fahri Hemşehrisi” Alaattin Yavaşca’nın güzel bestesi;

“Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok” şarkısını ve geceye katılan askerliğini Çorum’da yapan Dodurgalı bestekar sanatçı Amir Ateş’in etkileyici bestesi;

“Bir kızıl goncaya benzer dudağın” şarkısı  Çorumlu genç koro sanatçıları tarafından tüm diğer eserler gibi çok güzel bir şekilde icra edildi.

*     *     *

Konserin kapanış bölümünde yapılan törende Koro Başkanı Halil Özçelebi’ye plaketini ve bestekar sanatçı Amir Ateş’e teşekkür buketini ben verdim. Bana bu imkanı veren ve beni onurlandıran ÇESİAD yöneticilerine teşekkür ediyorum.

Koro ile hep birlikte fotoğraf çektirmeden önce koro sanatçısı ve solist olarak eser söyleyen Hülya Gökeşme ile sevgi ile kucaklaştık. Hülya, annemin amcası, Rüştü Gökeşme’nin torunu olup, annesi ve ailesi ile ben akrabalık ilişkilerimi sürdürüyorum.

*     *     *

Bizlere bu güzel akşamı yaşatan Çorum Belediyesi Türk Musikisi Korosuna teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

İstanbul, 14 Nisan 2013

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@