07.04.2011, 00:00 170

ÇEKVA'NIN ABDULKADİR OZULU’YA SAYGI PANELİ

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Bugün, Çorum'da değerli hemşehrimiz Abdulkadir Ozulu için ÇEKVA tarafından bir saygı paneli gerçekleştiriliyor.

Öğretmen ve yönetici olarak görev yapan Sayın Ozulu, emeklilik yıllarını Çorum yerel tarihi üzerine araştırma çalışmaları ile değerlendirmektedir. Yerel gazetede ve dergilerde makale ve araştırma yazıları yazmakta olup çok sayıda basılı eseri de bulunmaktadır.

Ben de bu panele, davet edilmeme rağmen yeğenimin oğlunun İstanbul'daki düğünü nedeniyle, üzülerek katılamıyorum. Bu panelde bulunup Sayın Ozulu hakkında düşündüklerimi içten dile getirmeyi çok isterdim.

ÇEKVA'nın 15 yıldan beri ÇORUM'da gerçekleştirdiği ''Sanat Dostları Toplantıları''nın başarılı olmasında ve başarı ile yürütülmesinde Abdulkadir Ozulu'nun çok büyük katkısı olmuştur. Katılabildiğim az sayıdaki toplantılarda kendisinin nasıl bir itici güç ve yönlendirici olduğunu yakinen izledim.

Abdulkadir hocam tam bir Çorum sevdalısı olup, şehrimizin kültürel yaşamına katkıda bulunabilmek için çırpınmaktadır. Yazdığı kitapları, yaptığı çevirileri ve gazetelerdeki makaleleri  ile yılmadan bu yoldaki hizmetini sürdürmektedir.

Emekliyim diyerek bir kenara çekilmek yerine faydalı olabilmek için devamlı uğraş veren bu hocamızın adına sağlığında böyle bir panel yapılmasını takdirle karşılıyorum.

ÇEKVA tarafından şehrimizin kültür hayatına katkıda bulundukları ve bu hususta büyük hizmetler verdikleri için bugüne kadar üç panel yapılmıştır. Bunlar;

*Mahmut Esat Tunaboylu'yu Anma Paneli,

*Abdullah Ercan'a Saygı Paneli,

*İsmet Çenesiz'e Vefa Paneli'dir.

Bu panelleri tertipleyen ÇEKVA Çorum Temsilcisi sayın Ahmet Güngör'ü, bu kadirşinaslığından dolayı tebrik ederken, şehrimize ve Vakfımıza hizmet edenleri onurlandırmasından dolayı da tebrik ediyorum. Bu panellerin başarılı olması için desteklerini esirgemeyen ÇEKVA'lılara ve dostlarımıza teşekkür ediyorum.

Bu panelin kendisinin bugüne kadar yaptığı hizmetlerin dile getirildiği ve takdir edildiği bir buluşma olacağına inanıyorum.

Bu vesile ile değerli hemşehrim, Sayın hocam Abdulkadir Ozulu'yu ÇEKVA Onursal Başkanı olarak tüm Çekvalılar adına kutluyor,nice başarılı ve sağlıklı yıllar diliyorum.

İstanbul, 7 Nisan 2011
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@