10.06.2011, 00:00 241

ÇEKVA’NIN 2010 - 2011 YILI SON ÖĞRENCİ TOPLANTISI

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı'nın(ÇEKVA) son burs dağıtımı 3 Haziran akşamı gerçekleşti. Bugüne kadar bu tip son toplantılara Vakfa destek sağlayan Bağcılar Belediyesi sosyal tesislerinde yapılırdı. Bu sene seçim dönemine rastlaması nedeniyle Vakfımızın yeni Başkanı sayın Avni Çelik bu buluşmaya, İstanbul'un Beşiktaş semtinde bulunan kendisine ait SİNPAŞ Genel Merkezi'nde ev sahipliği yaptı.
Vakıf Başkanı yaptığı açılış konuşmasında katılanları selamladıktan sonra, ''Aramızda akrebiyet var'' dedi ve bunun bir yakınlık göstergesi olduğuna dikkat çekerek, “eğer yakınlığa değer veriyorsanız akrebiyet anlam kazanır” açıklaması yaptı. Ve ''Hemşehrilik bir akrebiyet ilişkisidir'' vurgulamasını yaparak,.''Siz bursiyerlerle bizim aramızda akrebiyet ilişkisi vardır. Bu da ÇEKVA mensubu olmamızdır.'' dedi. Ayrıca toplantıya katılan hemşehrilerimiz Beşiktaş, Fatih ve Marmara Ereğlisi kaymakamları ile aramızda olan ilişkide akrebiyete ve Çorumluluğa dayanmaktadır dedi.
Vakfın önümüzdeki iki yıl içinde verdiği burs sayısını 400'e ve verdiği bursu bu yıl 200 ve gelecek yıl 250 TL'ye çıkarılacağını açıklayan sayın Çelik konuşmasının devamında, “Vakfa hizmet bir nöbettir. Ben sayın Ahmet Samsunlu'dan bu nöbeti devir aldım. Bugün aramızda olan arkadaşlar gelecekte benden bu nöbeti alacaklardır'' açıklamasını yaptı. Şükrü Kızılot'un konuşmasından gelecek yazımda bahsedeceğim.
“İnsanın kendi değerlerini pazarlaması da önemlidir. Bu yapıldığı taktirde her değer anlam kazanır'' diyen sayın Çelik “Şükrü Kızılot Çorum'un yetiştirdiği önemli bir bilim adamıdır” vurgulaması ile sözü günün konuşmacısı Prof. Dr. Şükrü Kızılot'a bıraktı. Bu toplantıya Çekva bursiyerleri yanında çok sayıda Çekva mütevellisi ve Çekva dostu katıldı.
Aşağıdaki fotoğrafta Vakıf Başkanı Avni Çelik öğrencilerle birlikte görülmektedir. Toplantıya katılanların çektirdiği fotoğrafta aşağıda verilmiştir.Bu toplantıya katılanlardan hatırlayabildiklerim şunlardır;
ÇEKVA Genel Sekreteri Sabit Velidedeoğlu, Sururi Onan (Sungurlu Arifegazili Derneği Başkanı), Adnan Sabuncu (Eczacı), Ömer Derindere (İş adamı), Prof. Dr. Ahmet Samsunlu (ÇEKVA Onursal Başkanı), Bilgi Kapusuz (ÇEKVA Hanımlar Kolu), Prof. Dr. Dilek Yılmazcan, Doğan Sofracıoğlu (Sigortacı, eski Akbank Genel Müdürü), Erdal Karslı (ÇEKVA Genel Koordinatörü), Hasan Karakaş (Fatih Kaymakamı), Hatice Büyükkakaç (ÇEKVA Hanımlar Kolu), Hüseyin Akmaz (Kadıköy Bel. Şef), Hüseyin Kapusuz (ÇEKVA Denetim Kurulu Bşk.), İnci Yetik (ÇEKVA Hanımlar Kolu), İrfan Demiröz (Marmara Ereğ. Kaymakamı), Keriman Sofracıoğlu (Doğan Sofracıoğlu’nun eşi), Mehmet Çerikçi (Avukat), Mehmet Özata (Tarihçi), Mehmet Yıldırım (ÇESİAD Başkanı), Mustafa Özgür Tezel (ÇEKVA Yönetim Kurulu Bşk. Yard.), Mustafa Özten (İzmir Şubesi Saymanı), Nazlı Kümbül (ÇEKVA Hanımlar Kolu), Nurettin Büyükkakaç (Yönetim Kurulu Üyesi), Nuri Ödemiş, Mahmut Kış, Zuhal Çırak (ÇEKVA Müdürü).
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@