11.01.2012, 00:00 139

ÇEKVA “ÇORUM EVİ” YENİDEN DÜZENLENEREK AÇILDI !.

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

İstanbul’un Kadıköy bölgesinde bulunan Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı’na (ÇEKVA) ait bulunan ve bundan 10 yıl önce satın alınan “Çorum Evi” 2011 yılı sonlarında tamamen elden geçirilerek düzenlendi.

Vakfımızın yeni seçilen Başkanı Avni Çelik, inşaat alanında çalıştığı için, kendisine ait çeşitli kuruluşları burasının yeniden düzenlenmesi için görevlendirmiş ve hiçbir harcamadan kaçınmamıştır. Kapısından penceresine, mutfağından tuvaletine her yeri sökülüp yeniden yaptırılmıştır. Zevkle seçilen mobilyalar da “Çorum Evi”nin daha güzelleşmesini sağlamıştır.

Bu yenilemeyi yaptıran Sayın Avni Çelik’e ve kendisi ile birlikte çalışan Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Ayrıca ses düzeninin sağlayan Vakfın Mütevellisi İlhan Çenesiz’e bu desteği ve genelde Vakfa sağladığı tüm katkılarından dolayı teşekkür borcumuzu yerine getiriyorum.

Çekva Çorum Evi yeniden düzenlenerek 7 Ocak günü açıldı. Açılışa çok sayıda vakıf üyesi yanında İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimiz ve dostlarımız katıldı.

Vakfın Genel Sekreteri Sabit Velidedeoğlu, yaptığı açış konuşmasında; kuruluşundan beri 16 yıl içinde devamlı Yönetim Kurulu’nda Genel Sekreter veya Başkan Yardımcısı olarak görev aldığını belirterek bu dönemde verilen burs sayısını ve aylık meblağını yükselttiklerini açıkladı ve Çorum Evi’ni yenileyen Başkan Avni Çelik’e teşekkür ettikten sonra sözü Avni Çelik’e verdi.

Başkan Avni Çelik, Başkanlık görevini ve Çorum Evi’nin yenilenmesini, doğduğu topraklara olan borcunu bir nebze olsun yerine getirmek için zevkle yaptığını belirtti ve açılışa katılan çok sayıda bursiyer öğrenciden de ileride mezun olduktan sonra Vakfa ve Çorum’a katkılarını esirgememelerini istedi.

Başkan Avni Çelik’in ricası üzerine ben de “Onursal Başkan” olarak bir konuşma yaptım. Konuşmamda, Vakfın kuruluşunda Prof.Dr. Turan Ilgaz’ın ve daha sonra benim toplam 16 yıl başkanlık yaptığımızı, Vakfa hizmetin bir bayrak yarışına benzediğini ve şimdi bayrağın Avni Çelik ve arkadaşlarının elinde daha iyiye ve ileriye doğru taşındığını memnuniyetle gördüğümü ifade ettim. Ayrıca bu ders yılında verilen burs sayısının 500’ün üzerine çıkarılmasının ve aylık ödenen miktarın 200 TL’ye yükseltilmesinin büyük bir başarı ve atılım olduğunu belirttim. Bu imkanı sağlayanlara ve destek verenlere teşekkür ettim. Konuşmamın sonunda gençlere girişimci olmalarını ve toplantıya katılan Avni Çelik, İlhan Çenesiz ve Erdem Çenesiz’i örnek almalarını tavsiye ettim.

Vakfa yıllardan beri hizmet eden Vakıf Müdürü Zuhal Çırak’a ve yenileme işlerini yürüten Vakıf Genel Koordinatörü Erdal Karslı’ya konuşmamın sonunda teşekkürlerimi bildirdim.

Daha sonra İstanbul’da yaşayan işadamı hemşehrimiz İlhan Çenesiz ve Beşiktaş Kaymakamı hemşehrimiz Saadettin Yücel, bizlere ve gençlere hitap ederek güzel temennilerde bulundular.

Vakfın davetlisi olarak Ankara’dan gelip konferans veren hemşehrimiz Prof.Dr. Şükrü Kızılot, gençlere, kendisine has ve güzel bir şekilde hitap ederek, geleceklerini daha iyi planlamaları ve inşa etmeleri hususlarında önerilerde bulundu ve konuşmasını fıkralarla süsledi. Kendisinin 2011 yılında Mayıs ayında yaptığı konuşmayı benim Çorum Haber’deki köşemde bulabilirsiniz.

Yeniden düzenleme işini yürüten Sinpaş Holding’e bağlı şirketlere teşekkür belgelerinin verilmesinden sonra hep birlikte yemeğimizi yedik.

Yazıma son verirken, ÇEKVA’nın daha da gelişmesi için siz okurlarımın da her türlü desteğinizi beklediğimi belirtmeyi isterim.

İstanbul, 10 Ocak 2012-01-10

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@