22.11.2012, 00:00 170

ÇEKÜL VAKFI 7 AĞAÇ ORMANLARI ÇORUM'DA DA OLUŞTURULMALIDIR !

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Bugün masamı düzeltirken ÇEKÜL Vakfı'nın ( Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı) 2010 yılı çalışma raporu elime geçti. Bu raporu incelerken ÇEKÜL Vakfı'nın aşağıda haritada görüldüğü gibi ülkemizin bir çok yöresinde '' 7 AĞAÇ ORMANLARI'' oluşturduğunu gördüm. Yüksek Danışmanlar Kurulu'nda yer aldığım ÇEKÜL'ün ülkeyi yeşillendirmesinden ve ormana kavuşturmasından dolayı çok memnun oldum ve gurur duydum. Bu memnuniyet ve gururumu kurulduğundan beri Çekül'ün Başkanı olan değerli hemşehrimiz Prof.Dr.Metin Sözen'e bu yazımla duyurmayı istiyorum.

 

7 Ağaç Ormanları programı 1993 tarihinde başlamış olup halen başarı ile sürdürülmektedir. Bu başarıda, toplumda çevre sorunlarının ve ağaçlandırmanın önemine ilişkin bilinçlenmenin artması ve yaygınlaşması önemli rol oynamıştır. Evlenme ve doğumlar ile kurumların özel günlerinde 7 Ağaç Ormanlarına yapılan fidan bağışları bu projenin bugüne kadar başarı ile sürdürülmesini sağlamıştır.

 

7 Ağaç Ormanlarının oluşmasına Aras Kargo,Türkmall, Vodafone, Zurich Sigorta,Transmed Kliniği, Experteam Danışmanlık, Sanovel İlaç, NN Turizm, Bilim İlaç, Tim Organizasyon, Redhouse Sözlük,Kimberley Clark, ABS, Özel Delta Hospital, Otıum Eco Club, Eyüpoğlu Eğitim Kurumları, Semtur, Mapfre Genel Sigorta, Sanofi Aventis, Propin Gayrimenkul, Jotun Boya, Deren Ambalaj, Michelin Lastikleri,BZD Yayıncılık firmaları büyük destek sağlamışlar.

 

2010 yılında bağışlanan fidanların sayısı 78933 olup bağış amaçları ise, doğa borcu, armağan, kutlama, evlilik, anı, düğün, teşekkür, geçmiş olsun gibi başlıklar altında toplanabilir. Aşağıda Vakfın ''Anneler Günü'' ile ilgili 7 Ağaç kampanya duyurusu görülmektedir.

 

Metin hoca her zaman Çorum için elinden geleni yapmaktadır. Eminimki böyle bir 7 Ağaç Ormanı'nın Çorum'da gerçekleşmesini kendisi de arzu edecektir.Bu işin gerçekleşmesi Çorumluların ÇEKÜL Vakfına ve hocaya destek olmalarına ve sağlamalarına bağlıdır.

 

Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızdan bu konuda Metin hoca ile temas kurmaları gerektiğini düşünüyorum. 

 

Bu mailimi Metin hocaya da göndereceğim. Bu düşüncemin gerçekleşmesi için kendisinden destek isteyeceğim ve bu arada şahsen katkı yapmaya hazır olduğumu da bildireceğim.

 

İstanbul, 21 Kasım 2012 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@