08.02.2011, 00:00 341

ÇATAK KAYAK TESİSİ NE DURUMDA?

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

''Bir zamanlar Çorum'da kış sporları yapılırdı!'' başlıklı yazımda,'Şu anda Çorumlu gençlerin herhangi bir kış sporu yapıp yapmadığını merak ediyorum. Acaba Çorum'da mevcut amatör ve profesyonel spor kulüpleri bünyesinde kış sporları ile ilgili bir branş var mı? Çatak'daki tesislerden faydalanılıyor mu? Beni bu konuda aydınlatan ve bilgilendiren olursa sevinirim.' diye soru sormuştum.

Aradan bir süre geçmiş olmasına rağmen bir cevap alamadım. Esasen cevap almamaya da alıştım.Yazılarımda belirttiğim şehrimizle ilgili böyle aydınlatılacak konularda, bugüne kadar hiç bir cevap alamamanın burukluğunu yaşadığımı üzülerek belirtmeyi istiyorum. Acaba bu ilgisizlikte fahri köşe yazarı olmamın veya Çorum'dan uzakta yaşamamın etkisi var mı diye düşünmeden edemiyorum.

Haberleşmede bir eksiklik yarattığını düşünerek, bu yazımla birlikte elektronik posta  adresim [email protected] ile 05322529140 no'lu cep telefonu numaramın devamlı olarak  köşemde yer almasını Çorum Haber gazetesi yetkililerinden rica ediyorum. 

*     *     *

Bugün Erzurum'da 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları kapanış töreni gerçekleşti.

Her ne kadar bir gümüş madalya alabildik ise de bu oyunlar ülkemizde kış sporlarının tanınmasına ve bilhassa gençler arasında yayılmasına büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu nedenle, oyunların ülkemizde gerçekleşmesini ve başarı ile tamamlanmasını sağlayanlara kış sporlarını seven birisi olarak teşekkür etmeyi istiyorum.

*     *     *

Bugün masamın üzerinde duran ve  değerli hemşehrimiz Şahin Yağcı tarafından İstanbul'da yayınlanan ''SarDer Haber'' dergisinin 10'uncu sayısında (2008) aşağıdaki habere rastladım.

' Çorum'da bir kayak tesisi...

Kış turizmi ve kış sporları açısından önemli bir yeri olan Çatak Kayak Tesisi yetkililerin ilgisini bekliyor.

Çorum'a 27 kilometre uzaklıkta bulunan ve 1991 yılı Şubat ayında hizmete açılan Çatak Kayak Tesisi'nin yapılacak düzenlemelerle yeniden hizmete sunulması istendi. Konuyla ilgili bilgi aldığımız Türkiye Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu İl Temsilcisi Erdoğan Kavukçu, 400 metre uzunluğunda bir piste sahip olan Çatak Kayak Tesisi'nin, kayak sporunu yeni öğrenenler için en ideal yer olduğunu söyledi.

Çatak Tabiat Parkı yakınında, kuzeye bakan bir yamaçta kurulu bulunan kayak pistini, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün katkıları ile kullandıklarını ifade eden Erdoğan Kavukçu, 17 yıl önce Özel İdare kaynakları ile kurulan Çatak Kayak Tesisi'nin zemininde bazı düzeltmelerin gerçekleştirilerek bir bina ile hizmete sunulduğunu kaydetti.'

*     *     *

Merak ediyorum acaba benden iki yıl önce aynı soruna dikkat çeken bu haber hakkında ne işlem yapıldı? Gelişmeler hakkında ''SarDer Haber'' dergisi yayıncısı Şahin Yağcı'ya bir bilgi verildi mi?

Yetkililerden Çatak Kayak Tesisi hakkında beni ve Çorum basınını aydınlatmalarını şahsım ve Çorumlu gençler adına bekliyorum.

Her ne kadar Çatak’la ilgili sorular sordumsa da, acaba iklim değişikliği nedeniyle Çatak Kayak Tesisi’nin olduğu bölgeye yeterli kar mı yağmıyor? Öyle ise bu tesisten nasıl faydalanılabilir?

İstanbul,6 Şubat 2011
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@