Boğazkale Ziraat Odası'dan “Süt İçme Kampanyası”

Boğazkale ilçesi Ziraat Odası, süt fiyatlarına dikkat çekmek için, vatandaşlara ücretsiz olarak süt dağıttı.

Boğazkale 05.04.2016, 14:50 05.04.2016, 14:51
671
Boğazkale Ziraat Odası'dan “Süt İçme Kampanyası”
Ziraat Odası Başkanlığı hizmet binası önünde düzenlenen süt içme kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, Oda Başkanı Ahmet Meteoğlu vatandaşların sağlığı için herkesi süt içmeye çağırdı.
Çiğ süt fiyatları yaklaşık 2 yıla yakın bir süredir değişmedi diyen meteoğlu, "Bu süreçte üretim maliyetlerinin arttığına bakılmaksızın maalesef üreticinin emeğini ucuza yok pahasına kapatmaya çalışan bir anlayışa adeta teslim olmuştur. Ne yazık ki diğer birçok üründe olduğu gibi çiğ sütte üreten değil işleyen fiyat belirlediğinden yem, veteriner hizmetleri gibi girdi maliyetlerini ailesinin ihtiyacını, geçimini karşılamak için nakite ihtiyacı olan üretici ise ne acıdır ki her gün ürettiği fakat stoklayamadığı sütü mecburen zararına da olsa satmak zorunda kalmaktadır" dedi.
Kampanyaya vatandaşlardan destek beklediklerini belirten Meteoğlu, "Sermayeye dayalı üretici birlikleri üreticinin Pazar endişesini ortadan kaldıracak yatırımlara kesinlikle girmelidirler. Süt insanların doğumlarından itibaren aldıkları ilk besindir. Süt tüketimi sağlık açısından çok önemlidir. Özellikle çocukların büyüme dönemlerinde çocukların kemik sağlığına hem de uyku düzeni için faydalı olup sütün içerdiği mineraller ve vitaminler her yaşta insan için sağlığa ciddi katkı sağlar. Bu yüzden sütün faydaları saymakla bitmez. Bu vesile ile başlattığımız süt kampanyasının herkes tarafından desteklenmesini halkımızın gerekli ilgi ve desteği vermesini bekliyor, halkımızı süt içmeye davet ediyoruz. Sağlık için süt için, biz üreticiler sütü dökmüyoruz, içiyoruz.” şeklinde konuştu.
Kaynak: (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@