Boğazkale’ de kadın kursiyerler sertifikalarını aldı

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İŞ-KUR ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Boğazkale Evci ve Emirler köylerinde açılan "Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği ve Süt Sığırı Yetiştiriciliği" kurslarına katılan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Boğazkale 14.11.2017, 23:48
1505
Boğazkale’ de kadın kursiyerler sertifikalarını aldı

Törene İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Erdem Kolabaş, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Arzu Özkader, Boğazkale İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Bakırcı, İlçe Özel İdare Müdürü Ahmet Haşim Özsaray, İlçe Yazı İşleri Müdürü Refet Mutlu, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Rıza Güleçyüz, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Bekir Altun, İlçe Emniyet Amiri Salih Yıldırım, İlçe Ziraat Bankası Müdürü Öner Büyükyıldız, Evci Köyü Muhtarı Hasan Sarımeşin, Emirler Köyü Muhtarı Ahmet Ünalan, kursiyerler ve köy halkı katıldı.

Törende konuşan İm Gıda ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Erdem Kolabaş, ülkede ve dünyada yöresel ürünlere olan ilginin artmasının, gelişen bu sektörde, tarımsal ve hayvansal üretimin bilinçli olarak yapılması amacıyla, kırsalda yaşayan kadınlara yönelik tarımsal konularda kurslar açarak kadınların eğitim almalarını sağladıklarını anlattı. Boğazkale'nin bir turizm merkezi olmasının, üretilen ürünlerin pazarlanması konusunda da bir avantaj sağladığını anlatan Kolabaş, ilçede tarım alanlarının yeni yapılan barajlarla birlikte suya kavuşmasıyla ürün çeşitliliğinin artacağını ve alışılagelmiş ürünlerin dışında gelir getirici ürünlerin yetiştirilmesi ile bölge halkının refah seviyesinin de artacağını dile getirdi. Yakında basınçlı sulama sistemleri konusunda da on günlük bir kurs açılacağını anlatan Kolabaş, kadın çiftçilere yönelik olarak talepler doğrultusunda kursların devam edeceğini vurguladı.

Yapılan konuşmaların ardından; "Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği ve Süt Sığırı Yetiştiriciliği" kurslarında sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları İl Müdür Yardımcısı Erdem Kolabaş ve davetliler tarafından törenle takdim edildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@