Hani 50 yılı aşkın bir süredir girmek için nice tavizler verdiğimiz Avrupa Birliği var ya, tam bir Hıristiyan Kulübü’dür. Türkiye gibi büyük bir ülkeyi asla aralarına kabul etmeyeceklerdir.

Kendilerince haklı sebepleri de vardır.

Bu sebeplere kısaca değinmek gerekirse;

Müslüman bir ülke olmamız, en başta gelen sebeptir.

Türkiye’nin süper güç olduğu devirlerde, Osmanlılar devrinde Türk ordularının Viyana’ya kadar tüm Balkanları ve diğer birçok Doğu Avrupa ülkesini işgal etmeleri Hıristiyan Avrupa’nın içinden hiç bir zaman çıkmamaktadır.

Diğer taraftan, Türkiye Gümrük Birliği’ni kabul etmekle yapılabilecek en büyük yanlışlığı yapmıştır. Bir büyük yanlışlık ta Ecevit Hükümeti zamanında Kemal Derviş’e verilen yetkilerle, Avrupa Uyum Yasaları adı altında ülkemiz kültürüne uymayan ve uzun vadede Türk aile ve İslam ahlâkını kökünden sarsacak yasaların çıkarılmasıdır.

O yasaların kabul edilmesinden sonra boşanmalar yüzlerce kat artmıştır. Avrupa için sorun olmayan ahlâki değerler ülkemizde kendini göstermiş ve eskiden asla mümkün olmayan bazı şeyler 18 yaşına gelen herkes için serbest olmuştur.

Benim burada anlatmak istediğim esas konu bunlar değil. İşçilerimizin başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa ülkelerine gidişleri 1961-62 yıllarına dayanır. Eğer devlet bu konu üzerinde gereken şekilde durmuş olsaydı, işçilerimizin tasarrufları kooperatifler şeklinde sanayiye yöneltilseydi neler, neler olmazdı!!

Elinden tutulmayan işçilerimiz tasarrufları ile köylerine apartman yaptılar. O apartmanlar şimdi onların Avrupa’da büyüyen çocukları anayurda dönmedikleri için boş duruyor.

Bizim esas yapmamız gereken; Avrupa’da olan güzellikleri yurdumuza getirmek olmalıydı. Bu konuda gelecek yazımda Merzifon’un Karatepe Köyü Muhtarı Sayın Rumi Erikçi’nin İtalya’da uzun yıllar çalışırken öğrendiği ve köyüne getirdiği güzellikleri anlatacağım. Bu vatandaşımız köyüne dönmüş, muhtarlık yaparken çevresine ışık saçıyor.

Muhtarımızın birçok güzel projeleri var. Bunların yapılacak bir belgeselle ülke çapında ulusal ve yöresel televizyonlardan duyurulması vatandaşlarımızın ufkunu açacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol