05.06.2018, 00:03 211

BEYAZ SARAY'I REZİL EDEN MEKTUP !

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

ABD'nin Başkanı Trump hakkında zaman zaman basında aşağıdakine benzer haberler yer alıyor.

İster politikada ister hayatta üst düzeylere gelindiğinde basın ve yayın kuruluşlarının projektörleri o kişinin üzerinde olur.

İnanıyorum ki bugün dünyada projektörlerin çoğunlukla üzerinde olduğu kişi Trump olsa gerek. Aşağıdaki anlatımı bir haber ajansından aldım ve aynen sizlerle paylaşıyorum.

* * *

“Atlanta'da yaşayan emekli İngilizce öğretmeni, geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray'dan kendisine gönderilen mektuptaki dil bilgisi hatalarını düzelterek Trump'a geri gönderdi.

ABD'nin Atlanta şehrinde yaşayan Yvonne Mason, Florida'da 17 öğrencinin katledilmesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump'la görüşmek için bir mektup yazdı.

Beyaz Saray ise, Mason'a görüşme talebinin reddedildiğini açıklayan bir mektup gönderdi.

Independent'ta yer alan habere göre, Trump imzasıyla Beyaz Saray'dan gönderilen mektupta çok sayıda yazım hatası olduğunu fark eden emekli öğretmen, önce yazım hatalarını düzeltti, ardından mektubu Beyaz Saray'a geri gönderdi.

Trump tarafından yazılmamış olsa bile ABD'nin en yüksek mevkisinden gelen bir mektubun doğru yazılmış olmasını beklediğini söyleyen Mason, "Eğer bu yazı bana bir ortaokul öğrencisinden gelseydi ona C verirdim. Eğer bir lise öğrencisinden gelseydi ona D verirdim" dedi.

Yvonne Mason, yazım hatalarını düzelttiği mektubu sosyal medya sitesi Facebook'tan da paylaştı.”

* * *

Bu mektup haberini sizlerle paylaşmamın nedeni, yeni yetişen nesillerimizin gelecekte Trump veya yanında çalışanlarının yaşadığı benzer sıkıntılı durumlara düşmemesi için Türkçe ve Edebiyat dersi öğretmenlerinin öğrencileri iyi yetiştirmeleri ve onlara doğru yazım kurallarını öğretmeleri konusunda ricada bulunmama vesile olmasıdır.

Ayrıca velilerden ricam, içinde bulunduğumuz dijital dönemde evlatlarını bilgisayar oyunlarından uzaklaştırarak onları okumaya yönlendirmeleridir.

İstanbul, 3 Haziran 2018

Açıklama: Amerika eğitim sisteminde C=Orta, D=Zayıf notu ifade etmektedir.

Kaynak:

-http://www.turkishny.com/local-news/6-local-news/267067-beyaz-sarayi-rezil-eden-mektup

-https://www.independent.co.uk/

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 01 Kasım 2020
İmsak 05:37
Güneş 07:02
Öğle 12:29
İkindi 15:18
Akşam 17:46
Yatsı 19:05

Gelişmelerden Haberdar Olun

@