01.12.2018, 00:10 155

BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLECEKLERE SAYGIYLA!

Her ile, her ilçeye bir Belediye Başkanı seçeceğiz. Bunlardan birisi de siz olacaksınız. Okul öncesi eğitimde ileri durumda olan ülkelerin adını vermeyeceğim. En idealini sizlere sunacağım:

Okul öncesi eğitimin verileceği yerler:

1-Ailede okul öncesi eğitim;

Evlenmeye karar veren erkeğe, hanıma, devlet ya da belediye tarafından iş verilir. Anne adayı hamile kalınca, kendisine ana ve çocuk kitabı verilmesi düşünülmelidir. Anne adayın hamilelik harcamaları devlete aittir. Anne adayı doğum yapınca annedir. 1,5 yıl maaşlı izinlidir. Bebeğin sağlıkla ilgili srunları devlete attir. 1,5 yıl sonunda anne işine döner. Babaya 1,5 yıl maaşlı izin verilir. Baba da 1,5 yıl bebeğin bakımından sorumludur. Yani ailede eğitim tam üç yıldır.

2-Kreşlerde;

Bebek 4 yaşında kreşlere alınır. 5 yaşı sonuna kadar sürdürülür. Bebek evinden kurum tarafından alınır, kurum tarafından evine teslim edilir. Kreşlerde uzman kreş öğretmenlerinin hizmet vermesine anne ve babalar da yardım etmelidirler.

Kreşlerdeki yemek, içecekler ve diğerleri kuruma aittir. Sağlık işlemleri aksamadan yapılır.

3-Anaokulları;

Anaokulları, 6 yaş çocuğunu kabul eder. Resmidir. Bağımsızdır. İlkokul içine alınamaz. Sağlık, yemek, içmek, taşımak kuruma aittir.

Çocuk 7 yaşına başlayınca ilkokula alınır.

Çocuk 6 yaşında ilkokula alımırsa, 7 yaş çocuğunnu bilmesi gerekenleri öğrenemez, belleği gelişir, düşünmeye başlaması gecikebilir.

Bu hususta kaynaklar, Eğitim Fakülteleri, Ankara’da Öğretmen Dünyası Dergisi.

Bu yazıyı okuyunca, bu para nereden temin edilecek derseniz, Türkiye Cumhuriyeti bunu yapacak güçtedir. Gelişmekte olan iki ülkeden birisidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
13°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner133
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:12
Yatsı 21:58
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@