Bayat’ta kardeşlik iftarı

Çorum’un Bayat Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kardeşlik iftarı bu yılda yoğun bir katılımda gerçekleştirildi. 

Bayat’ta kardeşlik iftarı

Çorum’un Bayat Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kardeşlik iftarı bu yılda yoğun bir katılımda gerçekleştirildi. 

12 Haziran 2017 Pazartesi 17:08
Bayat’ta kardeşlik iftarı

İftar programında konuşan Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, her zaman halkla beraber olmayı kendilerine şiar edindiklerini belirterek, “Çünkü insanı yaşat ki devlet yaşasın diyen zihniyetin mensubu olarak buradayız. Bizler kimsesizler kimi olmak için buradayız. Halkımızla birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. Ne olursa olsun bir ve beraber olmaya devam edeceğiz. Hep birlikte güçlü olduk, güçlü olmaya devam edeceğiz” dedi.
Bayat Belediyesi olarak alt yapı ve üst yapı yatırımlarının yanı sıra sosyal belediyeciliğe de önem verdiklerinin altını çizen Ünlü, bir taraftan halkla birlikte iftar yaparken diğer taraftan kimsesiz insanları da unutmadıklarının altını çizdi. İlçede yaşayan 300 aileye her gün iftarda ve sahurda sıcak yemek verdiklerini hatırlatan Başkan Ünlü, Bayatlı esnaflarla kimsesizlere sahip çıktıklarını ve bundan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.


AK Parti Çorum milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise, ilçe halkının eşiyle, çocuğuyla beraber iftar yapmak yerine, her yıl Bayat Belediyesi tarafından düzenlenen iftar sofrasında, kardeşlik sofrasında birlikte olmayı tercih ettiklerini belirterek, “Allah bu mübarek ayda tuttuğumuz oruçları yaptığımız ibadetleri kabul eylesin. Zor günden geçiyoruz, ülkenin bu zor gününde birlik ve beraberliğimizi sergilemek durumumdayız. Bayat’ta gördüğümüz bu güzeli tüm ilçelerimizle beraber 81 ilde de sapasağlam dimdik ayakta bulunmak durumdayız. Birbirimize karşı olan sevgi bağlarımızı artıracağız, daha hoşgörülü, kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendirelim. Mübarek günlerde Allah Teâla ülkemize atılan fitne tohumlarından bizleri korusun. Güneydoğuda, doğuda kahramanca terörle mücadele eden askerimize, polisimize Allah Teâla yardımcı olsun. Dualarımıza eksik etmeyelim. Birlik ve beraberlik zamanı hayırlı bayramlar diliyorum” dedi
AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu ise, istikrar vurgusu yaparak, ekonomik ve siyasi istikrarın önemine dikkat çekti.
Ülkede ekonomik istikrar olmadığı takdirde Türkiye’nin namerde muhtaç olacağını kaydeden Uslu, siyasi istikrar olmazsa o zamanda beş asır boyunca aleme nizam vermiş ve adeta bir barış medeniyeti kurmuş ülkemizin son yüzyılda aleme nizam vermek isteyen küresel güçlerin etkisiyle mecalsiz bırakıldığına dikkat çekti.

banner155