Bayat Belediyesi sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

Bayat Belediyesi tarafından sokaktan toplanan başıboş hayvanlar Kum Ocağı Eleme Tesislerinde oluşturulan köpek barınağında koruma altına alınarak, bakım ve ihtiyaçları burada karşılıyor.

Bayat 25.12.2019, 23:27
449
Bayat Belediyesi sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

Bayat Belediyesi’nin insan ve çevre sağlığını benimseyerek ilçede sahipsiz ve başıboş gezen köpekler için yapılan hayvan barınağıyla çevre ve hayvan sağlığına önemli bir katkı sağladığını ifade eden Başkan Ekrem Ünlü, yapılan barınağın sahipsiz hayvanlar için bir umut olduğunu ifade etti.

İlçede başıboş gezen sahipsiz ve terk edilen hayvanların yıllardır bir sorun haline geldiğini dile getiren Ünlü, “Bizde bu sorununun çözümü noktasında Belediye girişimizde iki adet beslenme noktası ve bir barınak yaptırdık. Öncelikle başıboş gezen, sahipsiz ve terk edilen köpekleri personelimizce toplatarak hayvan barınağımıza getiriyoruz. Burada il etapta yeme, içme ve barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Barınakla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Barınakta köpeklerin aşılanması ve küpe takılması da yapılacak. Zabıta komiserliğimiz ve veteriner hizmetleri, sokak hayvanlarının sağlıklı olarak yaşamlarını sürdürebilmeleri için koruyucu önlemleri alarak, ilçe halkı için sahipsiz hayvanların bir tehlike unsuru olmasının önlenmesi amacıyla çalışmalar yapmaktayız. Hayvanlardan insanlara geçebilecek hastalıkların ortaya çıkmasını engellemek, sokak hayvanlarını kontrol altında tutmak ve bu hayvanların çevrelerine verebilecekleri zararların önüne geçerken aynı zamanda onlarında yaşam haklarına sahip çıkabilmek, çevrelerinden zarar görmelerini engellemek için usulüne uygun insancıl yöntemler (yakalama kafesleri ile yakalama kementi) kullanılarak yakalanan sokak hayvanları barınağına getirilmektedir. Çöplük merkezinden bulunan sokak hayvanlarına günlük su, ekmek ve artan yemekler toplanarak verilmektedir. İnşallah kısa bir süre içinde Bayat’ta sahipsiz sokak hayvanlarından kurtaracağız ve sahipsiz sokak hayvanlarına da sahip çıkıp onlara barınağımızda ve beslenme noktalarımızda daha iyi bakacağız” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
az bulutlu
banner133
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:12
Güneş 05:05
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:11
Yatsı 21:56
banner303
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@