06.09.2014, 01:37 308

BANKALARIN HESAP İŞLETME ÜCRETİ

Salim SAVCI

Salim SAVCI

Bir sohbette, bir hemşerim:
-Bankalardan birine para yatırdım. Faiz bile istemedim. Bir süre sonra oradaki parayı ikiye katladım. Aradan altı ay geçti. Yatırdığım paradan 65 TL. kesildiğini gördüm. Bankada çalışan hanım efendi kızıma, bu durumu sordum:
-Bankaya yatırdığınız paradan elektrik ücreti ödemiş olsaydınız, bu kesinti yapılamazdı. Eğer elektrik faturalarınızın bu hesaptan ödenmesini isterseniz, kesilen 65TL. da hesabınıza geçirebiliriz, dedi.
-Bankanın istediği kişi olamadığım için, 6 ay sonra bir 65 TL daha kesilebilirmiş.Bu durum karşısında sevdiğim bu bankadaki hesabımı kapattım. O hanım efendi kızımı da üzdüm, dedi.
-Emekli param PTT’ye geliyordu. Oraya gittim. Hesap işletme ücreti almayız. Size bir hesap açarız. Bir de kart veririz. Onu da istediğiniz gibi kullanırsınız, cevabını aldım. İnanınız çocuklar gibi sevindim. Çünkü ben, bir insan olarak yönetilen (sürü- kuzu gibi) değil bir YÖNETEN yöntemle yaşamak istiyordum, dedi.
Bu olaydan, çok değerli iki şey öğrendim. YÖNETİLEN ve YÖNETEN! Benim hemşeri ne diyor?
-Beni sürü gibi görmesinler. Evet bir sürü, bir çoban ister. Artık köylerde bile çoban gibi çoban çok zor bulunuyor.
Yöneten sözcüğünü de benim hemşeri şöyle yorumluyor:
Yönetenler; yasaları, kuralları ortaya koyarlar, bizler de ona uyarız. Uymak da bizim vatandaşlık borcumuzdur. İşte o zaman ben, bir vatandaş olmanın saygınlığını yaşarım, diyor.
Başka yorumları da sizlerin yapabilmesi dileğiyle!
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@