08.03.2016, 00:16 753

BAĞCILAR BELEDİYE BAŞKANI LOKMAN ÇAĞIRICI'YI ZİYARETİM

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Vakfımızın (ÇEKVA) kuruluş yılı olan 1995’den beri gelişmesine büyük katkı sağlayan Bağcılar Belediyesi’nin bugünkü Başkanı Lokman Çağrıcı’yı 3 Mart 2016 tarihinde makamında ziyaret ettim.
2011 yılından beri Vakfın Onursal Başkanı olduğum için Vakıfla ilgili aktif faaliyetlerde bulunmadığımdan Başkan Çağırıcı ile çok uzun bir süreden beri biraraya gelememiştim. 2014 yılında yeniden Bağcılar Belediye Başkanı seçildiğinde kendisini telefonla arayarak tebrik etmiştim.
Bu ziyaretimin ana nedeni, yazmış olduğum ‘’ÇEKVA’NIN İLK 15 YILI ‘’isimli kitabı kendisine takdim etmekti. Bu takdimi yaparken kendisine kitabın birçok yerinde Feyzullah Kıyıklık ve kendi başkanlığı döneminde Vakfımıza sağladıkları desteğin yer aldığını belirttim. Ve bilhassa Bağcılarda Vakfımızın kuruluşunun 15.yıl kutlama töreni ile ilgili sayfaları gösterdim. Tüm yapılanlar için teşekkür ettim.
Yukarıda bahsettiğim Bağcılar Belediyesi ile Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA) arasındaki ilişkilerin, önemli olanlarından bazılarını sizlere kısaca arz etmeyi istiyorum.
Vakfımızın Başkanı Prof.Dr. Turan Ilgaz’ın, Bağcılar Belediyesi Teknik Danışmanlığını üstlenmesinin de bu ilişkilerin gelişmesinde büyük katkısı olmuştur. Prof. Ilgaz’ın Vakıf Başkanlığı döneminde Aydos Dağlarında 1999 yılında oluşturulan 46 dönümlük Çorum Sevgi Ormanı’nın ağaçlandırılmaya yönelik hazırlanmasında, Bağcılar Belediyesi büyük katkıda bulunmuştur. Belediye ayrıca kullanım için bir de konteyner tahsis etmiştir.
2002 yılında Başkanlığım döneminde Vakfımıza bir yer edinmek için yola çıktığımızda, bizi bu konuda cesaretlendiren ve en büyük desteklerden birini sağlayan dönemin Bağcılar Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık olmuştur. 2007 yılına kadar Feyzullah Kıyıklık beyin yardımcısı olan Lokman Çağırıcı, Belediye Başkan Yardımcısı olarak Vakfımızla Bağcılar Belediyesi arasında yürütülen tüm faaliyetlerde Feyzullah Bey’in yanında yer almıştır. 2007 yılında milletvekili seçilen Feyzullah Kıyıklık’ın yerine Lokman Çağırıcı seçilmiştir.
2010 yılında Vakfımızın 15. Kuruluş Yıldönümü Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir ve Feyzullah Kıyıklık, üyelerimiz, dostlarımız ve öğrencilerimizin katılımı ile (400 davetli) Bağcılar Halk Sarayında kutlanmıştır.
Her yıl Vakfımızın son burs dağıtımı yemekli bir toplantı ile çok sayıda mütevellimizin, Çorumlu dostlarımızın ve öğrencilerimizin katılımı ile Bağcılar’da yapılmıştır. Bu geleneği Lokman Çağırıcı da sürdürmüştür.
Vakfımız öğrencilerine her iki başkan döneminde burs vererek destek olan Bağcılar Belediyesi, Vakıf Merkezimizde her ayın son Cumartesi günü burs dağıtımı gayesiyle yapılan konferanslı toplantıların sonunda öğrencilere ikram edilen yemek servisini de sağlamıştır.
Bu kısa yazıma Bağcılar Belediyesi’nin Vakfımıza sağladığı tüm destekleri sığdırmam mümkün değil. İlgi duyanlar yukarıda bahsettiğim ‘’ÇEKVA’NIN İLK 15 YILI ‘’ kitabından bilgi edinebilirler.Bu kitabı temin etmek isteyenler Vakfımızın Çorum temsilciliğine uğrayarak alabilirler.
Fotoğrafta görüldüğü gibi Lokman Çağırıcı’ya kitabımı takdim ettim ve kendisine tüm yapılanlar için teşekkür ettim.
İstanbul, 6 Mart 2016Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@