17.03.2017, 00:17 316

AŞIRI DERECEDE CİNSEL YAKLAŞIM DUYGUSU YAŞAYANLARA

Salim SAVCI

Salim SAVCI

2016 Ekim ayı ev telefonum çaldı. Selamlaştık.

-Öğretmenim, ben bir hemşerinizim. Bugünlerde bazı insanlarımızın konuşmalarını TEVE (tivi değil)’lerde dinliyorum:

“Bazı hanımlarımızın giyinmeleri, erkeklerin şehvet duygularını kabartıyormuş. Gerisini utandım yazamadım. Ama sizden bir ricam var. 2015 yılında Prof. Dr. Bahri Savcı Kütüphanesince basımı yapılan “Her İnsanın Günlük Hesaplaşması” kitabınızda 57. sayfada yer alan “ŞEHVET” yazısını aynen yayınlamanızı rica ediyorum. Türkmenlerin geleneği böyle düşünenlere çok güzel bir ders veriyor. Duvar yıkmışsam bağışlamanızı dilerim” dedi. bana da aktarma görevi düştü.

ŞEHVET: (*) Evrende en gelişmiş canlı olan insanlarda yani erkek ve kadınlarda cinsellik duygusu vardır. Cinsellik duyguları aşırı olursa cinsel yaklaşım duygusu (şehvet) haline dönüşürse o kadın da, o erkek de şehvetin kucağına düşer. Oysa, her toplumda her erkek ve her kadın şehvet duygularına gem vurabilirse, o derece sevgi ve saygı toplar. Hatta buradaki gibi Türkmenlerin görüşlerini dile getirir.

Erkekler açısından:

-Ey oğul, sen bir erkeksin. Bu yüceliğini bil. Bir kızı ya da bir kadını görünce ona; annen-teyzen-halan-ablan-kardeşin-eben-ninen olarak gör. İşte o zaman aklından seni küçültecek bir cinsel duygu geçmez. İşte bunun adı da toplumda, erkek gibi erkek olmaktır.

Kadın açısından:

-Ey kızım ya da kadınım. Bu yüceliğini bil. Sen bir hanımsın. Hanım olma özelliğine sahipsin. Bir erkeği görünce onu; baban-amcan-dayın-ağabeyin-kardeşin-büyükbaban-deden olarak kabul et. İşte o zaman aklından seni küçültecek bir cinsel duygu geçmez. Bunun adı da, bir toplumda ana gibi ana olmaktır. Cennette böyle anaların ayağının altındadır!

Şehvet: Arapçadır. Eş anlamlısı “Kösnü”dür. Aşırı derecede cinsel yaklaşım duygusudur.  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@