15.08.2016, 00:02 269

ARDA TURAN OKUL YAPTIRIYOR !

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili yazımda hiç bir başarı elde etmeden oyuncularımızın 650 bin euro prim aldıklarını ve Avrupa'nın en fazla prim alan milli takımı olduğunu sizlerle paylaşmıştım.
Ayrıca aynı yazıda Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in Euro 2016’ya katılan 24 teknik direktör arasında 3 milyon 500 bin euro ile en yüksek maaş ödenenler arasında 3. sırada yer aldığını bildirmiştim.
Hem futbolculara hem de teknik direktöre Avrupa'da en fazla prim ve maaş veren ülkelerden biriyiz. Bunun nedeninin ülkemize prestij kazandırmak olduğu söylenebilir. Bu kadar yüksek ücretlerin bilhassa genç sporcuların önemli bir kısmını çok şımarttığı da gazetelerin bilhassa magazin sayfalarına bakıldığında görülmektedir.
Kısaca söylemek gerekirse ben bu kadar yüksek prim ve maaş ödenmesinin bir defa daha tartışılması gerektiğini düşünüyorum.
* * *
Geçen haftalar içinde sizlerin de bildiğiniz gibi Arda Turan, Avrupa Futbol Şampiyonası'ndan kazandığı 650 bin euro'yla okul yaptıracağını açıkladı.
Arda Turan'ın bu kararını büyük bir memnuniyetle karşılıyorum. Binlerce çocuğun gidecek kaliteli okul bulamadığı herkesçe bilinmektedir. Böyle bir ortamda kendisinin bu kararı çok yerinde olmuştur.
ÜLKEM BANA NE VERECEK YERİNE BEN ÜLKEME NE VEREBİLİRİM şeklindeki bu düşünce tarzı, Arda Turan örneğinde olduğu gibi yaygınlaştığı taktirde bilhassa imkanları olmayan veya kısıtlı olanların da eğitim ve diğer alanlarda başarılı olması mümkün olacaktır.
Bilmiyorum acaba Arda Turan'ı bu kararı almaya, futbolculara ödenen bu yüksek prim konusunun gazetelerde geniş bir şekilde yer alması ve tenkit edilmesi mi yönlendirdi?
Ne olursa olsun böyle bir kararı aldığı için kendisini tebrik ediyorum ve kendisinin bu kararının diğer futbolculara ve Fatih Terim'e de örnek olmasını temenni ediyorum.
Bodrum- Dörttepe, 13 Ağustos 2016
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@