20.10.2014, 00:19 528

ANKARA SEYAHATİM

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

(Fehime Kafkas Düğünü, Şükrü Kızılot’u ziyaret, Meclis’e uğrama)

Değerli hemşehrimiz Agah Kafkas’ın kızının düğün davetini alınca Ankara’ya gitmeye karar verdim. Kafkas ailesinin diğer evlatlarının düğününe davetli olmama rağmen katılamamıştım. Bu defa birlikte olmayı istedim.
Gazetelerde yer aldığı gibi düğün çok güzel oldu. Gelin ve damat birbirlerine çok yakışmışlardı. Nikah merasimi görkemli oldu. Nikahın şahitliklerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 15’e yakın bakan yaptılar.
Nikah esnasında ben önde protokol için ayrılan sıralarda oturdum. Yanımda Kafkas ailesinin akrabaları ve bazı milletvekilleri vardı. Protokolde oturan TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile kısa bir görüşme yaptım. Nikah başlamadan önce Salih Karahan ve eşi, Haydar Ali Öztaş, Ahmet Ahlatcı ve Niyazi Özmercan ile sohbet etme imkanım oldu. Nikah sonrasında verilen kokteylde eski Valimiz Nurullah Çakır, eski milletvekillerimiz Yasin Hatipoğlu ve Ali Yüksel Kavuştu, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney, Çorum Hitit Vakfı Ankara Şubesi Başkanı Alper Bilan ve Çorum eski İl Çevre Müdürü Ziya Çöpür ile bir araya geldik.
Hacer- Agah Kafkas’ın kızları Fehime’yi ve damatları Gökhan’ı tebrik ettikten sonra Agah Kafkas’ı da kapıda kucaklayarak veda ettim.
* * *
Ertesi sabah bir konferans esnasında beyin kanaması geçiren halamın torunu Prof.Dr. Şükrü Kızılot’u hastanede ziyaret ettim. Yoğun bakımda olduğu için eşi Zühal ve oğlu Onur ile görüştüm. Sağlık durumunun iyiye gittiğini ifade ettiler. Orada bulunan diğer aile fertleriyle ve dostları ile Şükrü’nün çalışmalarından ve ortaya koyduğu eserlerinden bahsettik. Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı(ÇEKVA) Yönetim Kurulu üyesi olan Şükrü’nün sağlık durumu ile ÇEKVA Başkanı Avni Çelik’in de yakinen ilgilendiğini öğrendim. Kendisini çok sevdiğim ve her fırsatta bana saygısını ve sevgisini gösteren ve ifade eden Şükrü’nün bir an önce sağlığına kavuşması temennisi ile Güven Hastahanesi’nden ayrıldım.
* * *
Hastahanenin yakınında bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni görünce oraya gittim. Yaklaşık beş yıldır Meclis’e hiç gitmemiştim. Eski günleri hatırlayarak Meclis’in içinde yürüdüm ve Kütüphanesi’nde gazete okudum. Bu esnada açık olan Meclis televizyonun da İstanbul Teknik Üniversitesi’nden arkadaşım Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun konuşma yaptığını fark ettim ve sonuna kadar dinledim. Kendisine sorulan soruları cevaplandırıyordu. Tabii ki sorun susuzluktu… Hakikaten susuzluk ülkemizin ve dünyanın sorunu… Öğle yemeğimi de Meclis lokantasında yedim. Bu arada seçmenlerini ağırlayan çok sayıda milletvekilini de izledim. Seçmenimiz olmamasına rağmen bizler de Danışma Meclisi döneminde gelen hemşehrilerimize aynı ikramları yapmıştık. Akşam üstü Meclis’ten ayrılırken koridorda Prof. Eroğlu ile karşılaştım. Her zamanki beni saygı ve sevgi ile kucakladı. Yanında Komisyon Başkanı ve milletvekilleri olduğu için kısaca sohbet ettik. Akşama doğru Meclis’ten ayrıldım.
* * *
İnsan zaman içinde kendini okuyucuları ile bir aile gibi hissediyor. Bu nedenle 15-16 Ekim tarihlerinde İki gün süren Ankara ziyaretimi sizlerle paylaştım.
İstanbul, 19 Ekim 2014
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@