Trump, Temmuz 2016'da Başkan seçilmeden önce, New York Times'ta yayımlanan röportajında, "Ben Kürtlerin büyük hayranıyım" demişti.

Son olarak Cumhurbaşkanımızın Amerika ziyareti arifesinde Suriye PKK'sı olan YPG terör örgütüne modern silahlar verme kararını imzalaması, o sözlerin propaganda için değil, gerçekten söylendiğinin bir kanıtıdır.

Her şeye rağmen ABD'nin Ortadoğu politikasında, Trump’ın seçilmesi ile bir iyimserlik beklentisi vardı. Oysa, bu iyimser beklentinin boşuna olduğu gün geçtikçe anlaşılmaya başladı.

Rakka’yı IŞİD’den temizlemek için iş birliği perdelemesi altında PYD'nin silahlı gücü YPG/PKK’ya havadan silah-mühimmat atılmaları, yetmedi, ABD zırhlı araçları sınırlarımıza kalkan yapılarak YPG/PKK‘yı Türkiye’ye karşı koruma girişimleri sergilendi. Ve son olarak da tüm dünyanın gözünün içine baka baka YPG'ye resmi olarak ağır silahlar verilmesi Trump'un onayından geçti.

Yazıklar olsun. Böyle dostluk olur mu? Olamaz!!

ABD bu son tutumuyla teröre destek veren ülke olduğunu resmileştirmiştir. Üstelik de kendisi ile çelişir biçimde, terör listesine aldığı PKK’ya desteğini resmileştirmiştir.

Trump Türkleri ve Türkiye’yi tanımıyor. 1974 yılında Kıbrıs harekatından sonra Amerika Türkiye’ye ambargo koymuştu. Keşke ambargoyu kaldırmasalardı. Bu millet sıkıntılı ve zor günlerinde her zaman şaha kalkan bir küheylan gibidir.

Trump ve ekibine tavsiyemiz, Türk İstiklal Savaşı’nı incelemeleridir. İçteki siyasi zafiyet; bir savaş durumunda düşmana karşı birleşme ve topyekûn güç olmamıza engel değildir. Türk milletinin karakterinde, özünde ve ruhunda bu vardır.

ABD'ye çok sert bir karşı hamle yapılmalıdır. Türkiye’nin eli bu yönden de çok kuvvetlidir.

Neler yapılabilir?

Derhal ABD teröre destek veren terörist ülke ilan edilmeli ve ”İncirlik üssü terörizme destek veren ülkelere kullandırılamaz” açıklaması ile sadece ABD'ye kapatılmalıdır.

Aynı şekilde Diyarbakır’da konuşlu sözde ABD'nin Arama Kurtarma Filosu ise şer ve istihbarat yuvası olmasından dolayı derhal oradan kovulmalıdır.

Daha önce de defalarca söylendiği gibi Suriye ile yarın masaya oturulmalıdır. Bir an önce Suriye-Türkiye-İran ve Rus bölgesel ittifakı oluşturulmalıdır.

Türkiye'yi kurtaracak Avrasya Grubu’dur. Erdoğan bu geziyi iptal etseydi en iyisi olurdu.

Bir de Başbakan Yıldırım'ın "Amerika’ya savaş açamayız” gibi bir sözü var ki o söz ve Amerika’yı doğrudan karşımıza almayalım vs. gibi sözler, korkaklıktan başka bir şey değildir. ABD bize karşı yapacağını yapıyor.

Bizi bölmek, parçalamak istiyor ve bu amaçla kullandığı PKK'ya resmen silah veriyor. Bunu aska kabul edemeyiz.

Dik duracağız, pes etmeyeceğiz!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner155