Üniversite büyüyor

Hitit Üniversitesi Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu’nda yeni açılacak olan Laborant ve Veterinerlik Sağlık Programı’na 40 öğrenci alınacağı bildirildi.

Üniversite büyüyor

Hitit Üniversitesi Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu’nda yeni açılacak olan Laborant ve Veterinerlik Sağlık Programı’na 40 öğrenci alınacağı bildirildi.

16 Mayıs 2017 Salı 00:16
Üniversite büyüyor

Üniversite’den konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler aktarıldı:

“Hızla gelişen tarım ve hayvancılık sektöründe daha üretken, yenilik ve gelişmelere açık, tasarruflu ve ülke ekonomisinin gelişmesine katkı sağlayan nitelikli çalışanlar yetiştirmek amacıyla, Üniversitemizin teklifi ile 01.10.2014 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararı ile Alaca ilçemizde Veterinerlik Bölümü, Laborant ve Veterinerlik Sağlık Programı’nın açılması uygun görülmüştü. Bu programın hızlı bir şekilde eğitim-öğretim faaliyetlerine başlaması düşünülmüş ve öncelikle bunun için zorunlu olan sayıdaki öğretim elemanının teminine çalışılmıştır. Kısa sürede buraya istenen sayıda nitelikli öğretim elemanının sağlanması ve gerekli alt yapının oluşturulmasının ardından bu yıl YÖK’e yapmış olduğumuz öğrenci talebi teklifimiz 20.04.2017 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında kabul edilmiştir. Buna göre Alaca ilçemizdeki Laborant ve Veterinerlik Sağlık Programı’mıza bu yıl (2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı) 40 öğrenci alınacaktır.

Bugün toplam 18 öğretim elemanımızın görev yaptığı Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulumuzda 325 öğrencimiz bulunmaktadır. Fiziki olarak burada 6 derslik, Bilgisayar Laboratuvarı, Gıda Teknolojisi Laboratuvarı, Elektronik Haberleşme Teknolojisi Laboratuvarı, Kaynak Teknolojisi Laboratuvarı, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Laboratuvarı, konferans salonu, toplantı salonu, kütüphane, yemekhane ve kantin yer almaktadır. Şu anda Laborant ve Veterinerlik Sağlık Programı dışında Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulumuzda ‘Elektronik Haberleşme Teknolojisi’, ‘Gıda Teknolojisi’, ‘Sivil Savunma ve İtfaiyecilik’ ve ‘Kaynak Teknolojisi’ adıyla 4 programda, öğrenci alımı ve eğitim-öğretim faaliyetleri devam etmektedir.

Bu yıl yükseköğretim kurumuna kaydolmak üzere üniversite sınavlarına girecek öğrencileri bu ve diğer istihdam odaklı, öğrenci merkezli bölüm ve programlarımıza bekliyor, onlara sınavlarında başarılar diliyoruz.”

(Recep SERBES)