Şehitler için mevlit okundu

Alaca’da 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü münasebetiyle Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

Şehitler için mevlit okundu

Alaca’da 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü münasebetiyle Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

21 Mart 2018 Çarşamba 00:43
Şehitler için mevlit okundu

AK Parti Alaca eski İlçe Başkanı Ümit Tokgöz tarafından verilen Mevlid-i Şerif yemeğine TBMM İdare Amiri Çorum Milletvekili Salim Uslu, Belediye Başkanı Zeki Gül, Alaca Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz, AK Parti İlçe Yönetimi, Alaca Ticaret Odası Başkanı Günser Şirin ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra şehit aileleri ve davetliler katıldı.

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu katıldığı mevlit yemeği programında bu zamana kadar Türklerin yaşadığı mücadelelerin altını çizdi. Çanakkale’de ve 15 Temmuz’da ülkenin güçsüz duruma düşürülmesi için gayret sarf edildiğini belirten Uslu, “AK Parti eski İlçe Başkanımız Ümit Tokgöz’e bizleri burada böylesine anlamlı günde bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Bizim en büyük hediye Çanakkale Zaferi’nin 103. yılında Afrin’i fethetmiş olmaktır. Dün yedi düvele karşı Çanakkale’de mücadele verdik. Bizim için varlık-yokluk mücadelesiydi. Aynı şeyi 15 Temmuz’da da yaşadık. 15 Temmuz’da Türkiye’yi kuşatmak mecalsizleştirmek isteyenler Çanakkale’de de aynı şeyi yaptılar. Şimdi de Irak’ta Suriye’de aynı şeyleri yapıyorlar” dedi.

Belediye Başkanı Zeki Gül ise yaptığı konuşmada, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde Afrin’in terörden arındırılmasının sevindirici olduğunu belirtti. Kendi ailesinde de Çanakkale’de şehitler olduğunu dile getiren Başkan Zeki Gül, “Tarihimizin şerefli sayfalarından, 103 yıl önce bugün, atalarımızın kanlarıyla yazdığı, canlarını siper ettiği Çanakkale Zaferinin yıldönümünde sizlerle birlikte olmaktan onur duyuyorum. Bugün burada bulunan tüm hemşerilerimin uzaktan veya yakından bir yakını Çanakkale’de mutlaka şehidi vardır. Benim babamın üç dayısı, annemin de bir dayısı Çanakkale’de şehit olmuştur” şeklinde konuştu.

“BİZ HEP HAKKENİYETLİ BİR TOPLUM OLDUK”

Alaca Kaymakamı Ramazan Kurtyemez Türklerin tarih boyunca kurdukları devletleri hakkaniyet ve adalet içerisinde yönettiklerini belirtti.

Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz ise, Afrin’in kuşatılmasını hatırlatarak 18 Mart’ın Çanakkale Zaferi’nin ardından yeni bir gurur günü olduğunu söyledi. (Haber Merkezi)