“İstihdam” seferberliği

Alaca Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Milli İstihdam Seferberliği' toplantısı yapıldı.

“İstihdam” seferberliği

Alaca Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Milli İstihdam Seferberliği' toplantısı yapıldı.

15 Mart 2017 Çarşamba 00:41
“İstihdam” seferberliği

Toplantıya Alaca Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Çorum İl Müdürü Duran Cesur, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Çorum İl Müdür Ali Şahan, Alaca TSO Başkanı Günser Şirin, Alacalı iş adamları ve mali müşavirler katıldı.

Alaca TSO Başkanı Günser Şirin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatılan milli istihdam seferberliğine Alaca’nın da gereken desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Toplantının gündemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Şirin, “Bu toplantıda getirilen teşvikler, yeni imkanlar ve ülkemizin ekonomik hayatının daha ileriye taşınması noktasında üzerimize düşen vazifeler ve gerektiğinde yapmamız gereken fedakarlıklarla ilgilidir. Milli seferberlik çalışmasına da üyelerimizin canı gönülden katılacaklarına olan inancımız tamdır. Bu seferberlik yarışında istihdam sağlandığında aynı zamanda piyasalarımızı daha da hareketlendirecektir” dedi.

Toplantıda İŞKUR İl Müdürü Ali Şahan ve SGK İl Müdürü Duran Cesur da istihdam seferberliğindeki devletin destekleri hakkında geniş kapsamlı bilgilendirme yaptı.

Toplantı sonrasında Alacalı iş adamlarının daha fazla bilgilendirilmeleri için bir İŞKUR Uzmanının 20 / 23 Mart 2017 tarihleri arasında Alaca Ticaret ve Sanayi Odası'nda bulunmasına ve Alacalı işverenleri bilgilendirmesine karar verildi.

(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 15.03.2017 01:49

banner155