“Hedefimiz Alaca’da marka bir belediye”

6 Aralık'ta Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi tarafından Alaca Belediye Başkanlığı’na adaylığı onaylanan Sedat Genç, günü makam odasında oturarak geçiren bir belediye yönetimi değil, çalışan, üreten, hizmet eden, Alaca’yı marka haline getirecek bir belediye yönetimi olacaklarını söyledi.

“Hedefimiz Alaca’da marka bir belediye”

6 Aralık'ta Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi tarafından Alaca Belediye Başkanlığı’na adaylığı onaylanan Sedat Genç, günü makam odasında oturarak geçiren bir belediye yönetimi değil, çalışan, üreten, hizmet eden, Alaca’yı marka haline getirecek bir belediye yönetimi olacaklarını söyledi.

16 Aralık 2018 Pazar 20:30
“Hedefimiz Alaca’da marka bir belediye”

CHP’den Alaca Belediye Başkanlığı adaylığı kesinleşen Sedat Genç için ilçede bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

Alaca Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlenen aday tanıtım toplantısına CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, Çorum Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, 22. Dönem Çorum Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, eski il başkanları Gazi Özkubat, Cengiz Atlas, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Aşdağul Belediye Başkanı Dursun Uzunca, Sungurlu İlçe Başkanı Ali Erayhan, Ortaköy İlçe Başkanı Engin Demir, Kadın Kolları İl Başkanı Gülhan Eke, Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül, Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Dümenci, il ve merkez ilçe yöneticileri, Çorum Belediye Meclisi Üyeleri Necdet Biçer, Sezer Yalçınkaya, Levent Çöphüseyinoğlu, Tuncay Yılmaz ve Naz Bulut, ADD Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer ile partililer ve davetliler katıldı.

“ALACA’DA ADİL VE EŞİT HİZMET VEREN BİR BELEDİYE YARATACAĞIZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açış konuşma yapan CHP Alaca İlçe Başkanı İsmail Çimen, Alaca’nın eşit ve adil bir belediye yönetimine kavuşabilmesi için ellerini taşın altına koyduklarını belirterek, 31 Mart’ta Alaca’da halkçı bir belediye inşa etmek için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

“CHP’Lİ BELEDİYELERDE ASGARİ ÜCRET 2.200 TL OLACAK”

CHP Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, 31 Mart Yerel Seçimleri için belediye başkan adaylarını belirleme çalışmalarını sürdürdüklerini, bugüne kadar Merkez İlçe başta olmak üzere Oğuzlar, Kargı, Ortaköy ve Alaca ilçeleri ile Aşdağul’da başkan adaylarını belirlediklerini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘CHP’li belediyelerde asgari ücretin 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren iki bin 200 olacak’ şeklindeki müjdesine de dikkat çeken Tüfekçi, “CHP’li belediyeler huzur ve bereketin teminatıdır. Kazanacağımız belediyelerde, başkanlarımız ekipleriyle birlikte halkımızın huzuru ve refahı için var güçleriyle canla-başla çalışacaklarına güvenimiz tamdır” şeklinde konuştu.

GENÇ: “GÖÇ VEREN DEĞİL, GÖÇ ALAN BİR ALACA YARATACAĞIZ”

Sözlerine; “Belediye başkan adaylığı görevini layıkıyla yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışacağıma, hepinizin huzurunda söz veriyorum” diye başlayan CHP Alaca Belediye Başkan Adayı Sedat Genç, “Hep beraber çalışıp, Allah’ın izniyle bu görev ve sorumluluktan alnımızın akıyla çıkıp, 1 Nisan 2019’da çok kıymetli ve değerli Alaca halkının vereceği oylarla belediye Başkanı seçilerek yüzünüzü kara çıkartmayacağıma inancım tamdır” dedi.

Günü makam odasında oturan değil, çalışan, üreten, hizmet eden, Alaca’yı marka haline getirecek bir belediye yönetimi oluşturacaklarını ifade eden Sedat Genç, Alaca’nın Çorum’un tahıl ambarı olduğuna da dikkat çektiği konuşmasının devamında 16 Maddeden oluşan temel politikaları ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

Aday tanıtım toplantısı, CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç’ın da kısa bir selamlama konuşması ve günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile son buldu. (Haber Merkezi)