“Geleceğimiz için alanlarda olacağız”

CHP Çorum İl Kadın Kolları, ilçelerde de örgütlenme çalışmalarına hız verirken, Alaca İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na Satı Gürel getirildiği öğrenildi.

“Geleceğimiz için alanlarda olacağız”

CHP Çorum İl Kadın Kolları, ilçelerde de örgütlenme çalışmalarına hız verirken, Alaca İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na Satı Gürel getirildiği öğrenildi.

02 Mart 2018 Cuma 20:26
“Geleceğimiz için alanlarda olacağız”

CHP İl Kadın Kolları, Ocak ayı içerisinde gerçekleştirdiği kongrelerin ardından ilçelerde de kadın kolları oluşturma çalışmalarına hız verdi.

CHP İl Başkan Yardımcısı Suat Atalay, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Kamile Anar ve Kadın Kolları yöneticileri ile Alaca’ya giden İl Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke, yeni ilçe kadın kolları başkanı Satı Gürel ve yönetimi ile bir araya geldi.

İl Genel Meclisi Üyesi Yıldız Bek’inde eşlik ettiği CHP Kadın Kolları Heyeti, Alaca İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek, İlçe Başkanı İsmail Çimen’in de katıldığı bir değerlendirme toplantısı yaptı.

“BİZ CUMHURİYET KADINLARI’NA

BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR”

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke, Ocak ayında gerçekleştirdikleri kongrelerinin ardından başladıkları ilçe örgütlenmeleri çalışmalarına hız verdiklerini açıkladı.

Alaca İlçe Kadın Kolları’nın Satı gürel başkanlığında oluşturulduğunu açıklayan Gülhan Eke, 2019 seçimlerine giden süreç öncesinde tüm ilçelerde kadın kolları örgütlenmelerini tamamlamayı hedeflediklerini açıkladı.

“Biz Cumhuriyet kadınlarına büyük görevler düşüyor” diyen Gülhan Eke, 2019 seçimlerine giden süreçte kadınlar olarak, gelecekleri için alanlarda olacaklarını vurguladı.

Kadınların her alanda olduğu gibi siyasette de daha aktif olarak yer almasının gerektiğinin altını çizen Gülhan Eke, “Bizler Cumhuriyet kadınları olarak; yaşamın tüm alanlarında söz sahibi olmak için mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız.

Bu nedenle en kısa sürede diğer ilçelerimizde de Kadın Kolları Örgütlerimizi kurarak, zaman geçirmeden 2019 Seçimleri için hazırlıklarınıza başlayacağız.

Ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor.

Cumhuriyetimiz her geçen gün bir bilinmezliğe doğru sürükleniyor.

Ve bu gidişattan en çok biz kadınlar etkileniyoruz. Ülkemizi bu girdaptan kurtarmak için bugün biz kadınlara da büyük görev ve sorumluluğu düşmektedir.

Cumhuriyet Kadınları olarak, 2019’da ülkemizin yeniden aydınlık günlere dönmesi için büyük bir kararlılık içerisinde gece-gündüz demeden, tüm yönetim kademelerimizle, kadınlarımız, gençlerimizle el ele vererek mücadelemizi sürdüreceğiz.

Ve bugün de Alaca’da partimizin bayrağını dalgalandıracak İlçe Kadın Kolları Örgütümüzü oluşturmanın sevincini yaşıyoruz. Alaca’da partimizin bayrağını alan Satı Gürel başkanımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

SATI GÜREL, ALACA KADIN

KOLLARI BAŞKANI OLDU

Satı Gürel başkanlığında oluşturulan CHP Alaca İlçe Kadın Kolları Yönetimi Kurulu’nda ise şu isimler yer aldı:

Asıl Üyeler: Serap Cenik, Çağla Koçak, Şenay Şahin, Sevim Arslan, Özgür Coşkun, Neşe Çimen.

Yedek Üyeler: Hatice Öztürk, Emine Akkuş, Esma Polat, Fatma Erdoğan, Gülhanım Bilgin, Zekine Erçin.” (Mehmet DALAR)

Son Güncelleme: 03.03.2018 00:16