Halam Nazmiye Kızılot’un torunu olan rahmetli Profesör Şükrü Kızılot’un kızı avukat Şükran Kızılot, 7 Eylül 2019 tarihinde iş adamı Bahadır Cingöz ile ilk tanıştıkları yer olan Moon Beach&Hotel Yalıkavak- Bodrum’da evlendiler. Girişte gelinin annesi Gönül ve kardeşi Onur Kızılot beni karşıladılar: Uzun süreden beri kendilerini görmemiştim. Özlem ile kucaklaştım ve fotoğraf çektirdim.İki ailenin ve bilhassa rahmetli Şükrü’nün çok sayıda arkadaşı ile dostlarının katıldığı açık havada yapılan düğün çok güzel geçti. Büyük pistin etrafında rahmetli Şükrü’nün fotoğrafları yer alıyordu. Bunlardan aşağıda görülen fotoğrafı çektim. Fotoğraf üzerinde,” Sevgili Kızım Şükran’a Her Şeyin Gönlünce Olması Dileğiyle...Şükrü Kızılot “ cümlesi yer alıyordu. Düğüne iştirak edenlerin de Şükran için babasının dileğine kalpten katıldıklarını tahmin ediyorum.

Deniz kıyısında kıyılan nikah töreni, ışık gösterileri ve davetlilerin de alkışları arasında gerçekleşti. Bu esnada ben de bir fotoğraf çektim.

Gecenin geç saatlerine kadar katılanlar,müzik ve dans eşliğinde genç çiftin mutluluklarını paylaştılar . Halamın Kızılot ailesinden tanıdığım akrabaları olan ve Ankara’da yaşayan Güler ve Tuğrul Velidedeoğlu (Veldet) ailesi de düğüne katılanlar arasında idiler. Bir süre masalarında oturarak kendileri ile sohbet etme imkânını buldum. Ben de Bodrum’dan dönüş programımı değiştirerek katıldığım Şükran’ın bu mutlu gününde bulunmaktan büyük memnuniyet duydum ve masamıza geldiklerinde kendilerini halam adına da mutluluklar dileyerek kucakladım .

Yazıma son vermeden önce Şükran Kızılot’un kim olduğu hakkında da bilgi vermeyi isterim. Halam Nazmiye Kızılot’un Çorum’un zenginlerinden ve Kızılot hanının (yerinde bugün Zafer iş hanı yer almaktadır) sahibi Şükrü Kızılot ile evliliğinden Sacide ve Kadir adlı iki evladı olmuştur. Kadir’in Cahide ile evliliğinden Şükran (genç yaşta bir trafik kazasında vefat etti) ile Şükrü Kızılot dünyaya gelmiştir. Dedesinin adını taşıyan Şükrü Kızılot içinde bulunduğu zor koşullara rağmen hayatta çok başarılı olmuştur. Ankara Gazi Üniversitesi’nde profesör olan Şükrü Kızılot’un bilhassa vergi konusunda yazdığı kitapları ve Hürriyet gazetesindeki köşe yazıları ile 2017 yılındaki vefatından sonra bile halen tanınırlığı devam etmektedir. Şükrü Kızılot’un Gönül ile evliğinden Onur ve düğününe katıldığım Şükran doğmuştur.

Genç çifte mutluklar dileyerek ve aileleri tebrik ederek bitiriyorum.

İstanbul, 16 Eylül 2019

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol