02.07.2014, 23:34 1087

AHMET AHLATCI’NIN TÜRKİYE SATHINA YAYILMA GİRİŞİMİ!

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Önceki yazıma bir hemşehrimiz önemli bir göreve geldiği zaman; yazılarımda veya kendilerini tebrik ettiğimde her zaman “Uzayan kol bizden olsun” derim diye başlamıştım. “Uzayan kol bizden olsun” ifadesini yalnız kamuda görev alanlarla ilgili olarak kullanmıyorum. Her dalda başarı gösteren hemşehrimiz için kullanıyorum.
Değerli işadamı hemşehrimiz Ahmet Ahlatcı’nın, Milli Piyango İdaresi’nin özelleştirme ihalesine ERG-Ahlatcı Ortak Girişim Grubu olarak teklif vermesi beni çok sevindirdi ve kendisi içinde “Uzayan kol bizden olsun” diyorum.
Bugüne kadar özellikle Çorum’da faaliyet gösteren Ahlatcı’nın ülke çapında girişimlerinin sağlık ve doğal gaz dağıtımı konusunda olduğunu biliyorum. Ahlatcı’nın Milli Piyango özelleştirmesine teklif vererek girmesi kendisinin ülke sathına yayılma ve daha etkin olma arzusunun açık bir göstergesidir.
Kayseri ve Denizli’de rastladığımız gibi Çorum’da da dev bir firma doğabilir ve gelişebilir. Tahminimce ve tanıdığım kadarıyla Ahmet Ahlatcı ne kadar büyürse büyüsün Çorum’u terk etmeyecek ve Çorum’un adını artan bir şekilde öncelikle yurt içinde ve dışında iş dünyasına duyuracak ve kabul ettirecektir.
Son teklif süresi geçtiğimiz Cuma günü sona eren Milli Piyango özelleştirmesi için Net Şans-Hitay OGG, Turkish Lottary Holding, Erg-Ahlatcı OGG’nin teklif verdikleri basında yer aldı. Böylece şans oyunlarını planlama, tertip etme ve çekiliş düzenleme hakkı Milli Piyango İdaresi’ne ait olan Piyango, Hemen Kazan, On Numara, Şans Topu, Sayısal Loto ve Süper Loto ile ilgili mevzuat çerçevesinde izin verilebilecek olan benzer şans oyunları lisansının topluca verilmek suretiyle özelleştirilmesine ilişkin süreç başladı. Lisans süresi 10 yılı kapsamaktadır.
Şehrim adına Erg- Ahlatcı OGG’nin bu ihaleyi kazanmasını temenni ediyorum. Bu sayede ülkemizde ve bilhassa Çorum’da çok sayıda yeni iş yerleri açılacak ve iş imkânı sağlanacaktır. Yolun açık ve başarılı olsun değerli hemşehrim.
Yazıma son verirken Çorum’da kurularak geçmişte Çorum dışına taşan Bilal ailesini (Bilsar), Çenesiz ailesini (Ece Seramik), Mustafa Gülşen’i (Gülşen Leblebi) ve Murat Yıldırım’ı da (Özel Murat Yıldırım Anadolu Sağlık Meslek Lisesi) kutluyorum. Daha başarılı olmalarını ve büyümelerini temenni ediyorum. Benim bilmediğim başka kişi ve kuruluşlar var ise lütfen bildiriniz. “Uzayan kol bizden olsun” diyerek onları da tüm okuyucularıma ve Çorum’a tanıtayım.
Antalya, 1 Temmuz 2014
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@