19.03.2012, 00:00 192

ADANA SEYAHATİM ÇORUM’LA İLGİLİ İKİ FAALİYETE KATILMAMI ENGELLEDİ!

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Çok önceden planlanmış Adana seyahatim nedeniyle, şehrimizle ilgili iki faaliyete katılamadım. Bunlardan birisi İstanbul’da 15-17 Mart tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde “HİTİTLER BAHÇEŞEHİR’DE” başlıklı sergi (toplantı) ve diğeri ise 17 Mart günü Çorum’da kutlanan “HİTİT ÜNİVERSİTESİ 6. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖRENİ” idi.

Zamanım müsait olduğu ve sağlığım elverdiği sürece şehrimizin tanıtılması ve şehrimizle ilgili tüm faaliyetlere katılmaya çalışıyorum. Bunun doğduğum yöreye ve ekmeğini yediğim toprağa karşı bir görev olduğuna inanıyorum.

*     *     *

Çorum Valiliği, Çorum Belediye Başkanlığı, Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA), Bahçeşehir Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi tarafından organize edilen (tertiplenen) “HİTİTLER BAHÇEŞEHİR’DE” başlıklı  serginin açılışına benim adıma kızım Ayşegül Samsunlu katıldı.

Dönüşümde kendisinden aldığım bilgiye göre; açılış büyük bir katılımla gerçekleşmiş ve çok başarılı geçmiş. “Ressamlar Buluşması” resim sergisi ve “Anadolu’ya Yolculuk Sefenks’in İzinden” fotoğraf sergisi ilgi ile izlenmiş. Çorum’un fahri hemşehrisi Dr. Mahfi Eğilmez ve arkadaşı tarafından Çorum ve Hititler hakkındaki gerçekleşen söyleşi etkin ve doyurucu olmuş. “Geçmişten Esintiler” isimli defilede sunulan kıyafetler ve sunanlar, izleyicilerin beğenisini kazanmış. Bu başarının sağlanmasına Çorum Kız Meslek Lisesi büyük katkıda bulunmuş.

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi Çorum’un kalkınmasında, turizm büyük rol oynayacaktır. Bu faaliyetin de, bu hususda büyük katkı sağlayacağına inanıyorum ve gerçekleşmesine katkıda bulunanları kutluyorum.

*     *     *

Şehrimizin markası ve medarı iftiharı olacağına inandığım ve kuruluşunda bir nebze de katkım bulunan Hitit Üniversitesi’nin 6. Kuruluş Yıldönümü Törenine sayın Rektör Reha Metin Alkan’ın özel davetine rağmen seyahatim nedeniyle katılamadığım için çok üzgünüm.

Bu toplantıya benim de adıma katılan yiğenim Doç. Dr. Türker Yalçınduran ile biraz önce yaptığım telefon görüşmesinde, kutlamanın çok güzel geçtiğimi öğrenince ben de kendimi orada bulunmuş gibi hissettim.

Hitit Üniversitesi’nin yerleşke (kampus) sorununu çözerek 6. Kuruluş Yılının kutlanması çok sevindirici olmuştur.Üniversitemizin dünyada ve ülkemizde saygın bir ilim ve bilim yuvası olması temennisiyle, Rektörümüzün şahsında tüm mensuplarını tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

İstanbul, 18 Mart 2012

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@