06.05.2014, 22:10 331

ABD'DE BAŞKAN DANIŞMANININ ŞOK RAPORU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Bugünkü yazımı okuyan yakın tanıdığım bir vatansever bana aşağıda sizlerle paylaşmayı istediğim bir mail gönderdi.Dünkü yazımda ben 500 bin civarında Türk öldürüldü diye yazmıştım. Tarihçi bu danışman 2 milyon Osmanlı'nın öldürüldüğünü açıklıyor.
22 Haziran 2009 tarihinde yapılan ve benim aşağıda sizlerin değerlendirmesine sunduğum bu açıklama internette de yer alıyor. Bu konudaki açıklamaları ve değerlendirmeleri bilgisayar ortamında okuyabilirsiniz.
* * *
ABD eski Başkanı Reagan’ın danışmanı Fein: “Beyaz Saray araştırma yaptı, Ermenilerin 2 milyon Müslüman Osmanlı’yı katlettiği ortaya çıktı. Ermeniler, kendi arşivlerini açmıyor, çünkü bu gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyor…” dedi.
ABD Başkanı Ronald Reagan’ın hukuk danışmanlığını yapan Bruce Fein, sözde Ermeni soykırımı iddialarını değerlendirdi. Ermenilerin bu iddialarının son derece asılsız olduğunu belirten Fein, Reagan’ın başkan olduğu 1981_de bu konunun Beyaz Saray tarafından araştırıldığını ve iddiaların asılsız olduğunun belgelendiğini söyledi.
İşte sözde Ermeni soykırımı konusunda Fein’in açıklamaları:
“Osmanlı İmparatorluğu’nun azınlıklara karşı ‘müthiş’ sayılabilecek bir özen gösterdiği gerçeğini unutmamak gerekir. Azınlıklar, kendi dini özgürlüklerini ve hayatlarını son derece rahat bir şekilde sürdürdü.
Ermeni terör çeteleri I. Dünya Savaşı sırasında Fransa ve Rusya ile birlikte Osmanlıları öldürdü. Bu rakamın 2 milyon civarında olduğu bir gerçek. Ermeni kayıplarının ise 500 bin civarında olduğu araştırmalarla kanıtlandı.
Burada asıl önemli konu, Ermenilerin ihanetidir. Osmanlı da kendisini savundu.
Özellikle ABD’de yaşayan Ermeniler, soykırım yalanı ile büyük getiri sağlıyor. ABD yönetimi de büyük paralar döndüğü için Ermenileri karşısına almak istemiyor. Ermeniler ısrarla kendi arşivlerini açmıyor. Çünkü yıllardır soykırım yalanı ile dönen getiriyi kaybetmek istemiyorlar. Arşivler açıldığı anda gerçek ortaya çıkacak.”
* * *
Yukarıdaki maili bana gönderen arkadaşımın ricasını da kırmayarak ve güncel olduğu için sizlerle paylaştım. Bizimle bu kadar uğraşanlara karşı bizim tarihimizi iyi bilmemiz ve gelecek nesillere de öğretmemiz gerekir.
Ermeniler ve lobileri dünya kamuoyunu yanlarına alarak ilk önce Türk Milletinin sırtına 'SOYKIRIMI' gömleğini giydirmek ve daha sonra da şu anda pek açık bir şekilde açıklamadıkları 'TAZMİNAT' ve ' TOPRAK' istemlerinin kabulünü istiyorlar.
Bu yazılarımı okuyanların etraflarında bulunanlarla bu konuyu tartışmalarını ve onları aydınlatmalarını bekliyorum.
İstanbul, 5 Mayıs 2014
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@